Svetlana Tichanovskaja yra Lietuvoje, skelbia užsienio reikalų ministras

Nerimstant protestams kilusiems po prezidento rinkimų Baltarusijoje, šį rytą paaiškėjo, kad opozicijos  kandidatė yra saugi. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo Twitter paskyroje pasidalino žinute, kad Svetlana Tichanovskaja yra Lietuvoje ir ji yra saugi.

Prieš tai vėlyvą pirmadienio vakarą ministras socialiniame tinkle dalinosi žinute apie, tai, kad su S. Tichanovskaja jam susisiekti nepavyksta keletą valandų ir jis nerimauja dėl jos saugumo. Tiesa, LRT Televizijai ministras pripažino, kad moteris buvo sulaikyta apie 7 valandas.

Po įvykusių prezidento rinkimų, per kuriuos ilgametis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka užsitikrino sau jau šeštąją kadenciją, opozicijos kandidatė S. Tichanovskaja su tuo nesutinka ir skelbia rinkimų nugalėtoja laikanti save. Ji teigia turinti alternatyvius rinkimų rezultatus.

Tuo tarpu rinkimų skaidrumu abejonių kelia vien tai, kad nebuvo sudarytos sąlygos juos stebėti nepriklausomiems stebėtojams. „Baltarusija, pažeisdama savo įsipareigojimus, nesudarė sąlygų dirbti tarptautiniams ir nepriklausomiems rinkimų stebėtojams,“ – teigia LR užsienio reikalų ministerija

Antradienio rytą Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino „Liublino trikampio“ (Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos) užsienio reikalų ministrų viešą pareiškimą:

„Mes, Liublino trikampio valstybių užsienio reikalų ministrai, esame giliai susirūpinę dėl padėties po prezidento rinkimų Baltarusijoje eskalavimo ir raginame valdžios institucijas susilaikyti nuo jėgos panaudojimo ir išleisti visus praėjusią naktį sulaikytus asmenis.

Pagrindinių laisvių ir žmogaus teisių laikymasis, įskaitant demokratijos ir teisinės valstybės principus, yra būtinas tolimesniam nepriklausomos ir suverenios Baltarusijos valstybės vystymuisi, kurį visiškai palaikome.

Esame įsitikinę, kad esamą situaciją Baltarusijos žmonių ir valstybės labui galima išspręsti tik pasitelkus dialogą. Prireikus, esame pasirengę suteikti visą reikiamą pagalbą ir tarpininkauti siekdami sudaryti sąlygas šiam dialogui.

Baltarusijos ir jos žmonių gerovė ir klestėjimas yra svarbūs visai Europa, ir ypač mūsų regionui. Esame suinteresuoti tęsti abipusiai naudingą dialogą ir bendradarbiauti remdamiesi demokratinėmis vertybėmis, kad sukurtume sąlygas stabiliai bendrai ateičiai“.

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE