Tadžikas neteisėtai gabeno prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusius tautiečius

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė leidimą nuolat gyventi Lenkijoje turintį tadžiką, neteisėtai gabenusį aštuonis savo tautiečius. Paaiškėjo, kad pastarieji Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio, tačiau iš šalies mėgino išvykti nesulaukę sprendimo.

Šeštadienį vakare Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Senųjų Alksnėnų kaimu, kelyje Senoji Radiškė – Punskas, patikrinti sustabdė automobilį „Opel Zafira“.

Mašiną lenkiškais numeriais vairavo 38-erių tadžikas, turintis leidimą gyventi Lenkijoje.

VSAT pareigūnai iškart atkreipė dėmesį į vienatūrio salone įsitaisiusius keleivius. Paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjęs vyras gabeno aštuonių asmenų savo tautiečių šeimą. Tai – 37-erių vyras ir 32-ejų moteris bei šeši jų nepilnamečiai vaikai.

Tadžikai turėjo VSAT Užsieniečių registracijos centro (URC) išduotus pažymėjimus. Jie šių metų vasario mėnesį pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Kol nagrinėtas jų prašymas, suaugusieji su nepilnamečiais buvo laikinai apgyvendinti URC Pabradėje.

Prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš centro ir judėti Lietuvos teritorijoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje „Opel Zafira“ vairavusiam Tadžikistano piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Savaitgalį teismas leido mašiną vairavusi tadžiką suimti mėnesiui. Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Vyro gabenta prieglobsčio prašytojų šeima buvo laikinai apgyvendinta Kapčiamiesčio pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos, skirtos prieglobsčio prašytojams. Sekmadienį visi aštuoni tadžikai grąžinti į VSAT Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas