TAIP ar NE tabakui, alkoholiui, narkotikams?

Turbūt pastebėjome, kad daugėja rūkančių ar alkoholį vartojančių jaunuolių. Jau nestebina per pertraukas tolyn nuo mokyklos parūkyti traukiančių moksleivių grupės. Nemaža jų dalis neįsivaizduoja vakarėlio be alkoholio, o yra tokių, kurie neatsisako ir šio to “rimčiau”. Šakių r. PK bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė lapkričio 16 d. į diskusiją Marijampolės apskr. VPK Šakių rajono policijos komisariate pakvietė Šakių rajono bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigų moksleivių atstovus, Atviro jaunimo centro prie Šakių Socialinių paslaugų centro darbuotoją J.Ambrasienę, JPSPP koordinacinio centro darbuotoją Akvilę Mirauskaitę. Taip pat šioje diskusijoje dalyvavo ir Anoniminių alkoholikų (toliau – AA) grupės savanoriai.

Diskusijos organizatorę džiugina tai, kad susirinkę moksleiviai atvirai diskutavo apie svaiginimosi problemą, apie savo ir aplinkinių patirtis. Anot moksleivių, didžioji dauguma rūkančių ar alkoholį vartojančių draugų tai daro bijodami išsiskirti iš grupės (“gaujos”) ar prarasti draugus, norėdami atrodyti “kieti”, suaugę, vyriški, norėdami “nuimti įtampą ir stresą” bei kt. Moksleiviams, jų teigimu, užtenka informacijos apie tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų daromą žalą jaunam organizmui, tačiau jie mano, kad tokios informacijos trūksta moksleivių tėvams. Todėl diskutuojant apie priemones, kurais reikėtų vykdyti mokyklose ar su jaunimu, dauguma diskusijos dalyvių nurodė, jog pirmiausiai apie tai reikėtų kalbėtis per susirinkimus su tėvais, kad jie apie tai žinotų bei tinkamai patys elgtųsi šeimoje ir teisingai auklėtų savo vaikus. Šis mokinių teiginys renginio organizatorius nustebino! Taip pat diskusijos metu nuspręsta, jog turėtų būti didesnis mokyklų administracijų, mokytojų ar socialinių pedagogų dėmesys, kad moksleiviai norėtų susitikimų ir tokių pat diskusijų su tam tikras priklausomybes patyrusiais, jas išgyvenusiais asmenimis. Jie išsakė nuomonę, jog paprastos paskaitos yra neįdomu, jog jos turėtų būti netradicinės, nedidelėse grupėse.

Po diskusijos vyko gyventojų, turinčių problemų dėl alkoholio vartojimo, pažintinis susitikimas su AA savanoriais. AA savanoriai susirinkusiems pasakojo savo gyvenimų istorijas ir patirtį kovojant su šia priklausomybe. Kaip sakė vienas savanoris, jis atvyko čia „ne pamokslauti ar mokyti, kaip gyventi, bet supažindinti su galimybe išeiti iš to liūno“. Savanoriai išsakė mintį, kad tik pats žmogus gali pakeisti savo gyvenimą, kad niekas kitas už jį to nepadarys. Manyti, kad visi susitikimo dalyviai ims lankyti AA grupes, būtų naivu, tačiau jei iš 26 asmenų, dalyvavusių susitikime, nors vienas ar du nuspręs gyventi kitaip, organizatorių tikslas bus pasiektas.

Dėkojame AA savanoriams, praleidusiems visą dieną Šakių policijoje ir pasidalinusiems savo patirtimi, bei Šakių rajono savivaldybei, skyrusiai finansavimą šiems renginiams organizuoti.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas