Tapybos darbų paroda „Žydėjimas“ – autorių dovana artėjančios Moters dienos proga

Artėjančios Moters dienos proga Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje buvo surengta Suvalkijos socialinės globos namų bendruomenės narių Editos Butkutės ir Juzefo Žilinsko tapybos darbų paroda „Žydėjimas“.

Parodoje eksponuojama 16 tapybos darbų, kurių atsiradimą inspiravo žinomos išeivijos dailininkės, meno mecenatės, Marijampolės garbės pilietės Magdalenos Birutės Stankūnaitės tapybos darbai.

„Širdis džiaugiasi, matant nuostabius kūrybiškus žmones. Nuostabūs tapybos darbai parodo, kokios jautrios, nuoširdžios ir originalios asmenybės Jūs esate. Džiaugiuosi galėdamas kartu su Jumis visais matyti šį grožį ir kartu noriu padėkoti visai bendruomenei, kuri rūpinasi, padeda ir palaiko tokias iniciatyvas“, – sakė parodos atidaryme dalyvavęs Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Suvalkijos socialinės globos namų Socialinio darbo padalinio vadovė Vida Labutytė pasidžiaugė abiem autoriais ir trumpai papasakojo apie abu menininkus.

Pasak jos, Juzefas ramaus būdo, bendraujantis, jautrios sielos žmogus, mėgstantis muziką. Bet pagrindinis jo užsiėmimais – piešimas. Daug Juzefo darbų puošia globos namų sienas. Jo darbuose vyrauja išskirtinis tarybos bruožas, teptuko potėpiai susideda iš kompozicinių elementų: taško, linijos, brūkšnių. Tai suteikia jo darbams savitumą ir originalumą.

Editą padalinio vadovė apibūdina, kaip draugišką, atsakingą ir nuoširdžią asmenybę, kurios viena iš stipriausių savybių – kruopštumas, ypač atsiskleidžiantis tapyboje. Ši paroda – tai Editos prisiminimai iš laikotarpio, praleisto Suvalkijos socialinės globos namuose. Nuo 2019 m. vasario mėn. ji gyvena Suvalkijos socialinės globos namų grupiniuose gyvenimo namuose.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE