Teisę vairuoti automobilį prarades latvis VSAT pareigūnams ištiesė klastotę

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, dokumentų kontrolės metu pateikusį, įtariama, suklastotą anglišką vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad tikrojo savo dokumento užsienietis neteko už tai, kad prie vairo sėdo neblaivus.

Sekmadienį Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes Benz Sprinter“ latviškais numeriais. Ši transporto priemonė tik ką buvo įvažiavusi iš Lenkijos.

Vairuotojas, 48 metų Latvijos pilietis, VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus automobilio registracijos dokumentus, tačiau užsieniečio turėtas vairuotojo pažymėjimas iškart sukėlė įtarimų. Netrukus nustatyta, kad pateiktas Didžiosios Britanijos pavyzdžio dokumentas yra klastotė.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad tikrąjį savo vairuotojo pažymėjimą šis užsienietis prarado už tai, jog prie vairo sėdo padauginęs alkoholio ir apsvaigęs įkliuvo teisėsaugininkams.

Už transporto priemonės vairavimą neturint teisės tai daryti latviui skirta 300 eurų bauda. Dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Po apklausos vyrą VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Automobilis „Mercedes Benz Sprinter“ perduotas vairuotojo įgaliotam asmeniui, turėjusiam tvarkingus dokumentus.

 

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE