Teisingumo ministro E.Jankevičius komentaras: „Nemenkinkime Lietuvos teismų autoriteto“

„Visuomenėje didelį atgarsį sukėlė korupcijos skandalas, kai buvo sulaikyti aukštas pareigas užimantys teisėjai, – pažymi teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Pasitikime teisėsaugos institucijų darbu ir lauksime konkrečių bylų baigties, kai, manau, paaiškės dar daug nežinomų dalykų.

Tačiau viešojoje erdvėje buvo paskleista ir daug nepagrįstų abejonių dėl teismų veiklos. Nėra jokio pagrindo nepasitikėti mūsų teisėjais, kurių dauguma yra sąžiningi, principingi ir moralinių vertybių besilaikantys žmonės. Nepamirškime, kad rengiant šią didelės apimties sulaikymo operaciją dalyvavo ir teisėjų.

Teko nemažai bendrauti su teisėjų bendruomenės atstovais, tadžinau, kad šį smūgį savo reputacijai jie priima kaip iššūkį išsklaidyti teismams metamus įtarimus ir savo veikloje įtvirtinti skaidrumo, viešumo bei atvirumo principus.

Įtarimai dėl korupcijos pareikšti keliems teisėjams, tačiau teismuose dirba daugybė atsakingų ir sąžiningų žmonių. Todėl noriu paraginti susilaikyti nuo perdėtos kritikos, nemenkinti Lietuvos teismų autoriteto ir neskleisti įtarimų dėl teisėjų darbo.

Kviečiu laikytis rimties, susiklausyti ir gerbti teismus, kurie valstybės vardu vykdo bei įvykdys teisingumą ir šiose bylose“.

 

LR Teisingumo ministerijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas