Tekstilės tendencijos išsiilgusiems pokyčių

Vis dažniau debesis praskirianti saulė savo spinduliais ne tik džiugina, bet ir ragina atlikti darbus, kuriuos teko atidėti žiemą. Be to, artėjant Velykoms lietuviai tradiciškai pasiruošimui ir tvarkai skirdavo daug dėmesio – išsišluodavo kiemą, išsikuopdavo ir papuošdavo namus.Pavasaris yra idealus laikas ne tikpasirūpinti tviskančia švara, bet irsuteikti namams pokyčių, paversti juos dar jaukesniais. Kaip žinia, stiliaus ir interjero tendencijos keičiasi nuolat, o šiemet jų yra itin įdomių.

Tvarka – gera byla

Prieš galvojant, ką būtų galima pakeisti ir kuo papildyti interjerą, pirmiausiavertėtų pradėti nuo švaros ir tvarkos namuose.Skirkite dėmesio langų uždangoms – švarios turi būti tiek užuolaidos, tiek žaliuzės arroletai. Plastikiniamslangamsdaug priežiūros nereikia, tad pakanka juos švariai nuvalyti. Taip pat nebijokite atsisveikinti su daiktais, kurių nenaudojate ar kuriuos ruošiatės keisti naujais. Stenkitės, kad jie būtų prikelti antram gyvenimui – padovanokite, atiduokite perdirbimui ar, jei įmanoma, panaudokite sodo namelyje ar kitoje patalpoje.Jeigu turėsite tik tai, ko reikia, namai bus mažiau perkrauti, jausitės patogiau.

Atsižvelkite į visumą

Ko gero, vienas praktiškiausių ir universaliausių būdų atnaujinti namus yra pakeisti juose tekstilę. Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama ne tik gaminių kokybei, ilgaamžiškumui, bet ir jų natūralumui. Priartėjimas prie gamtos, rūpinimasis ekologiškumu ir tvarios gyvensenos principais tapo labai svarbus daugelyje sričių.

Ieškoma ir kuo natūraliau atrodančių medžiagų – netgi roletai plastikiniams langamspapildyti natūralumu tviskančiais audiniais. Linas, medvilnėbei šilkas taip pat plačiai naudojami užuolaidų gamyboje. Iš šių natūralių medžiagų pagamintus langų uždengimus renkasi nemažai gyventojų. Be to, skirtinga tekstilė pasižymi ne tik unikalia estetika, bet ir padeda sukurtiišskirtinę atmosferą– nevienodas šviesos pralaidumas gali suteikti jai daugiau žaismingumo. Tačiau tekstilės panaudojimas, žinoma, neapsiriboja tik langų uždangomis.

Modernumo ir tradicijų persipynimas

Masiškumas ir nesaikingas vartojimas, kaip vieni iš tvarios gyvensenos ir klimato taršos antagonistų, vertinami skeptiškiau, todėl dažniau renkamasi vienetinius, rankų darbo gaminius, kurie savotiškai simbolizuoja ramybę, didesnį susitelkimą ir veikia kaip priešnuodis nuolatiniam skubėjimui pažaboti. Visgi šioje vietoje negalima nutylėti apie modernių technologijų suteikiamas galimybes. Pavyzdžiui, roletai plastikiniams langams jau pagal poreikį yra gaminami su norimais antspaudais, nuotraukomis, tačiau šiemet turėtume pamatyti vis daugiau audinių, turinčių 3D efektą – vizualiai į viršų iškilusius įvairius raštus.

Grįžtant prie tradicinės ir kadaise ypač populiarios estetikos, 7-ojo ir 8-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečioretro mados, panašu, vėl sugrįžta į namus, o su jomis kartu –geometriniai raštai, velvetasir išskirtinis šios stilistikos baldams būdingas komfortas. Maksimalistiniam interjero dizainui vis artėjant prie durų slenksčio, abstrakčiais siluetais, šiltų, sodrių spalvų palete pasižyminčio stiliaus detalės atrodys kaip niekad puikiai. Elegancijos ir klasikos išsiilgę turėtų apsidžiaugti art deco stiliaus apraiškomis šiuolaikiniame interjere. Šis stilius turės įtakos tiek tekstilės, tiek baldų dizaino pasirinkimui.

Atverkite duris spalvoms ir raštams

Tiek roletai plastikiniams langams, tiek kiti tekstilės gaminiai turėtų būti pasirenkami atsižvelgiant į interjero visumą, jame vyraujančią estetiką, koloritą. Šiltos, sodrios spalvos, kaip jau buvo trumpai užsiminta, yra tikra atgaiva tiems, kurie šiek tiek pavargo nuo skandinaviško minimalizmo sterilumo.

Kontrastuojantiems spalvų deriniams, tekstūrų ir raštų mišiniams šiemetprognozuojamas populiarumas. Todėl dideli, ryškūs geometriniai ornamentai, gėlių ir augalų raštai, suderinti su įvairiomis spalvomisturėtų būti panaudoti kuriant skirtingas kombinacijas. Tiesa, vertėtų vadovautis pagrindiniais principais: atspalviai ir tonai turėtų išlikti daugmaž panašūs, ryškius akcentus prislopinkite pastelinėmisspalvomis, o raštus derinkite su vienspalviais tonais.

Jeigu interjere dominuoja vienspalviai baldai ar sienos, roletai plastikiniams langams gali būti dekoruoti įvairiais raštais, ornamentais. Be to, prie jų galite priderinti ir kitus tekstilinius dekoro elementus – kilimus, lovatieses. Apie juos pagalvojama ne visuomet, tačiau atidžiai pasirinkę tinkamus turėsite derantį ir stilingą interjerą. Šiemet, be iki šiol vyravusių neutralių spalvų, populiari geltona ir garstyčių spalva, žemiškos (žalia, samanų bei smaragdo, rusva) spalvos, rožiniai atspalviai ir, žinoma, metų spalva išrinkta gyvojo koralo. Šios spalvos suteikia daugiau gyvumo, pavasariško džiaugsmo ir gaivumo.

Pasitikite pavasarį įsileisdami naujus stiliaus vėjus į namus. Tekstūrų ir spalvų įvairovė atveria plačias galimybes stilingais potėpiais atnaujinti interjerą ir džiaugtis originaliaispokyčiais.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas