Tiek Sūduvos šiaurinėje, tiek pietinėje apygardoje laukia II-asis rinkimų turas

Visose 4-iose Sūduvos regioną apimančiose vienmandatėse rinkimų apygardose atstovai į LR Seimą paaiškės po antrojo turo. Po dviejų savaičių, spalio 25-ąją vėl keliausime į savo rinkimines apylinkes, kur savo balsus atiduosime vienam iš dviejų kandidatų.

Vakar vykusiuose balsavimuose paaiškėjo kurias partijas regiono rinkėjai palaiko labiausiai – tai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Tiesa, skirtingose apygardose išsiskyrė ir favoritai. TS-LKD daugiausiai balsų surinko Marijampolės ir Sūduvos šiaurinėje apygardose. Tuo tarpu, Vilkaviškio ir Sūduvos pietinės apygardose rinkėjai labiau palaikė LVŽS.

Rinkėjų aktyvumas regione didžiausias buvo Marijampolės apygardoje, čia savo balsavimo teise pasinaudoti nusprendė 47,74 proc. žmonių. 44,65 proc. rinkėjų balsavo Vilkaviškyje. Likusios dvi apygardose rinkėjų aktyvumu buvo labai panašios, Sūduvos šiaurinėje balsuoti atvyko 43,50 proc., o Sūduvos pietinėje – 43,21 proc. rinkėjų sąrašuose esančių piliečių.

Čia plačiau aptarkime rezultatus, gautus susumavus rinkimų rezultatus Sūduvos šiaurinėje ir Sūduvos pietinėje apygardoje.

Sūduvos šiaurinė apygarda

Antrajame rinkimų ture Sūduvos šiaurinės apygardos rinkėjai balsavimo biuleteniuose matys dvi pavardes tai – TS-LKD kandidatė Irena Haase, pirmajame ture surinkusi 30,24 proc. rinkėjų balsų ir LVŽS atstovas Giedrius Surplys. Už jį apygardoje balsavo 19,29 žmonių.

Toliau šioje apygardoje rikiuojasi Lietuvos sodialdemokratų partijos (LSDP) atstovė Raminta Jakelaitienė, kuriai atiteko 17,26 proc. rinkėjų simpatijos, Ričardas Lekavičius, atstovaujantis Darbo partiją, su 10,73 proc. balsų ir Reda Kneizevičienė iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio už kurią balsavo 6,3 proc. apygardos rinkėjų.

Aktyviausia apylinkė šioje apygardoje vakar ir išankstinio balsavimo metu buvo Sintautų, kurioje balsavo 53,8 proc. registruotų rinkėjų ir Varpo apylinkė, kurioje taip pat savo nuomonę išreiįkė daugiau nei pusė žmonių – 52,49 proc. Mažiausiai rinkėjų apsilankė Bebruliškės rinkimų apylinkėje, čia balsuoti atėjo 35,2 proc. rinkėjų sąraše buvusių asmenų.

Partija, kurią Seime nori matyti Sūduvos šiaurės apygarda – TS-LKD. Už konservatorių sąrašą čia balsavo 23,17 proc. rinkėjų. Tuo tarpu, LVŽS apygardoje gavo kiek mažiau – 21,02 proc. rinkėjų balsus. 13,54 proc. Sūduvos šiaurinės apygardos rinkėjų palankumą parodė LSDP kandidatams, o „darbiečiai“ ir Laisvės partija, atitinkamai, surinko 11,92 ir 6,58 proc. rinkėjų simpatijų.

Sūduvos pietinė apygarda

Antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių čia susirungs valstiečių kandidatas Kęstutis Mažeika, kuriam vienmandatės sąraše atiteko 25,58 proc. rinkėjų balsų ir konservatorių kandidatas Vaidas Šalaševičius. Jam Sūduvos pietinėje apygardoje 17,07 proc. žmonių išreiškė palankumą.

Trečiasis, pagal apygardoje gautų balsų skaičių, čia atsidūrė socialdemokratas Tadas Prajara, už kurį balsavo 16,87 proc. rinkėjų. Tuo tarpu, „darbietė“ Vaida Giraitytė susižėrė 12,69 proc. rinkėjų simpatijų, o už Laisvės partijos atstovę Ausmą Sakalauskaitę apygardoje balsavo 8,11 proc. žmonių.

Aktyviausia apylinkė čia per Seimo rinkimų I-ąjį turą buvo Kalesninkų, kurioje balsuoti atėjo daugiau nei pusė – 51,29 proc. rinkėjų. Kiek mažiau balsuotojų savo valią išreiškė Parėčėnų apylinkėje – 49,69 proc. Tuo tarpu, mažiausio aktyvumo sulaukta Kampinių apylinkėje, kurioje rinkimuose savo valią išreiškė 31,89 proc. rinkėjų.

Partija, kurią Seime nori matyti Sūduvos pietinės apygardos rinkėjai dar ketverius metus – LVŽS. Už valstiečių sąrašą čia balsavo 23,52 proc. žmonių. 18,07 proc. palankumo sulaukė konservatoriai, už LSDP čia pasisakė 15,39 proc. rinkėjų. „Darbiečius“ Seime norėjo matyti 12,75 proc. apygardos rinkėjų, o Laisvės partijos sąrašui savo balsus atidavė 6,48 proc. balsavimo teisę turinčių asmenų.

 

Taip pat „Sūduvos gide“ skaitykite apie Marijampolės ir Vilkaviškio apygardų statistiką rinkimuose.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE