Toleranciją jaunimas skatina tarptautiniu mastu

Liepos 9- 15 dienomis, sodyboje ,,Karaliaus krėslas“ vykusiuose mainuose ,,Sayno 2 negative“ dalyvavo Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos ir Italijos jaunimas, kuris gilinosi į itin svarbią problemą – toleranciją. Buvo aptariama ne tik tarpusavio toleranciją, bet ir tai kaip ją vystyti tarp emigrantų, nes šiuo metu, tai labai dažna konfliktų priežastis. Dieną vykdavo paskaitos šia arba panašiomis temomis, o kiekvieną vakarą buvo galimybė susipažinti su vis kitos mainuose dalyvaujančios šalies kultūrą, tradiciniu maistu bei pasimokyti šalyje populiarių šokių.

Pasak Erasmus+ jaunimo mainų programos ,, Sayno 2 negative“ dalyvės Viltautės Burdulytės : ,,Tai buvo puiki patirtis, bet mane labiausiai sužavėjo pasakojimai dalyvių, kurie yra patyrę išvykimą į kitą šalį patys ir jautę žmonių priešiškumą prieš atvykėlius, nes jie buvo kitokį. Tai pat labai patiko ir praktinės užduotys, kurių metu ieškojome sprendimų, kaip galėtume pakeisti vyraujančią nesantaiką tarp skirtingų tautų žmonių.“

Projekto metu buvo aptarta ir patyčių problema, kuri dažniausiai pastebima internatinėje erdvėje. Beveik visi dalyviai pasisakė, kad yra patyrę patyčias arba netgi patys jas skleidę, tai tik įrodė šios mainų programos svarbą, nes jos metu jaunimas turėjo galimybę sužinoti daugybę sprendimo būdų bei grįžę į savo šalis pasidalinti šia patirtimi.

Straipsnio autoriai: projekto dalyviai

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X