„Trumpi, bet filmai” jau ir Marijampolėje

2020 m. kultūros renginių kalendorių pradeda 13-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, kuriame daugiau kaip 60 rinktinių trumpametražių filmų iš viso pasaulio. Festivalio organizatoriai pristatys jau tradiciją tapusį seansą šeimai ir pirmą kartą – siaubo filmų programą.

Sausio 17-19 dienomis festivalio programa Marijampolės Spindulio kino teatras:

PENKTADIENIS, sausio 17 d.

17:15 Tarptautinė konkursinė programa | KRAUJO RYŠIAI (87 min.)
19:15 SIAUBINGAI BAISIOS ISTORIJOS (N-18) (75 min.)

ŠEŠTADIENIS, sausio 18 d.

17:15 Tarptautinė konkursinė programa | KITOKS PASAULIS (N-18) (89 min.)
19:15 Tarptautinė konkursinė programa | ILGAI IR LAIMINGAI? (84 min.)

SEKMADIENIS, sausio 19 d.

15:15 ANIMACINIS PASAULIS VAIKAMS (52 min.)
17:15 Tarptautinė konkursinė programa | PRIEŠ SROVĘ (93 min.)

Filmai bus rodomi originalo kalbomis su lietuviškai subtitrais.

———-

TARPTAUTINĖS KONKURSINĖS PROGRAMOS

KRAUJO RYŠIAI (87 min.)
Kraujo ryšys – tai santykiai, kurie atrodo turėtų būti kupini meilės ir džiaugsmo. Bet taip yra toli gražu ne visada. Tai programa, kurioje pinasi skirtingos asmeninės žmonių istorijos, senatvės iššūkiai ir netikėti vaikystės faktai. Pasibaigus filmams, ko gero, norėsite paskambinti mamai.

KITOKS PASAULIS (N-18) (89 min.)
Įsisukę į kasdienybę, nuolat skubėdami dažnai pamirštame, kad nesame visatos centras, o už mūsų susikurto „burbulo” ribų plyti kiti pasauliai. Filmų programa siūlo trumpą pažintinę kelionę po daugiasluoksnius žmonių gyvenimus. Leidžiantis į ją, privaloma išlikti atviriems, budriems ir pasiruošusiems dialogui.

ILGAI IR LAIMINGAI? (84 min.)
Meilė daro keistus dalykus. Priverčia išgyventi visą paletę jausmų, provokuoja, žeidžia, iškelia iki aukščiausio malonumo viršūnių ir tuo pat metu palieka visišką tuštumą. Filmų herojai skęsta prisiminimuose, svaiginasi, rizikuoja, meluoja, netgi šlapinasi lovoje, ir viską daro vardan išsvajoto „ilgai ir laimingai”. Bet ar tokia pabaiga tikrai egzistuoja?

PRIEŠ SROVĘ (93 min.)
Kai rūpesčiai pradeda taip slėgti, jog, rodos, viskas slysta iš rankų, filmų veikėjai turi pasirinkti – toliau grimzti į bejėgiškumą ir vienatvę ar bandyti išbristi. Visgi kovoti su socialiniais standartais, nusistovėjusiomis normomis, politiniais režimais, aplinkinių nuomone nėra taip paprasta. Ką pasirinktumėte – plaukti prieš srovę ar likti vienam minioje?

SPECIALIOSIOS PROGRAMOS

SIAUBINGAI BAISIOS ISTORIJOS (N-18) (75 min.)
Ar prisimenate, kada paskutinį kartą kinkos drebėjo iš baimės? Ši filmų programa neleis jums atsikvėpti ir sukels maksimalų adrenalino kiekį kraujyje. Europos kino kūrėjų istorijos parodys, koks įvairus gali būti siaubo žanras ir kiek daug jame telpa košmaro. Programą parengė tarptautinis Haapsalu siaubo ir fantastinių filmų festivalis (Estija).

ANIMACINIS PASAULIS VAIKAMS (52 min.)
Smagi, pamokanti ir įkvepianti trumpųjų filmų programa patiems jauniausiems žiūrovams – 4–9 metų vaikams. Trumpos animacinės kelionės po pasaulį metu žiūrovai pratinsis prie kokybiško kino, kuris yra ir pramoga, ir žinių šaltinis, ir smalsumą skatinantis užsiėmimas. Programą parengė festivalio partneris – tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis (Prancūzija), vienas svarbiausių animacijos festivalių pasaulyje, turintis ilgametę patirtį rengiant filmų programas vaikams.

Daugiau informacijos: http://www.filmshorts.lt/ ir www.spinduliokinas.lt

Festivalį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts, remia Lietuvos kino centrasVilniaus miesto savivaldybėAVAKA.

 

Organizatorių informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE