Ugdymo įstaigose su nekantrumu ir džiaugsmu laukiama sugrįžtančių mokinių

Visą vasarą mieste vyko ir vis dar vyksta ne tik infrastruktūros tvarkymo ir gerinimo darbai, savo teritorijose uoliai tvarkosi ir vaikučių laukiančios ugdymo įstaigos. Planuojama, jog rugsėjo 1-osios šventės mokyklose, nors ir su ribojimais, bet visgi vyks, vaikučiai grįš į savo suolus klasėse, taigi sutikti moksleivius ruošiasi visos savivaldybėje veikiančios ugdymo įstaigos.

Šiais metais bendrojo ugdymo įstaigos sulauks 6678 1-12 klasių moksleivių, o pirmokėlių, kurie žengs pirmuosius žingsnius mokykloje, bus 543. Visiems, ir sugrįžtantiems, ir naujai prisijungiantiems prie švietimo bendruomenės, norisi mokytis tvarkingoje ir įkvepiančioje aplinkoje. Svarbu ne tik atsidavę ir visada pasiruošę išklausyti ir padėti pedagogai, bet ir aplinka, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dalį dienos laiko

Vasaros laikotarpiu ugdymo įstaigose vyko įvairūs remontai, buvo įsigyjama mokomųjų priemonių ir daiktų bei tvarkoma aplinka. Igliaukos Anzelmo Matučio  gimnazijoje buvo pakeistos sporto salės grindys, atlikti pradinių klasių (1-4 kl.), bibliotekos, technologijų, psichologo kabinetų remonto darbai. Nacionalinė švietimo agentūra gimnazijai skyrė mokyklinį autobusą, kuriuo vaikai bus vežami saugiau ir patogiau. Sūduvos progimnazijoje buvo įrengtas naujas liftas neįgaliesiems, kuris suteiks galimybes nevaržomai judėti tarp visų švietimo įstaigos aukštų. Atnaujinta Šaltinio progimnazijos valgykla. Rimanto Stankevičiaus progimnazija savomis lėšomis ir su finansine savivaldybės pagalba vykdo stadiono atnaujinimo darbus. Tokio pat pobūdžio darbai vyksta ir Ryto pagrindinėje mokykloje.

Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ su savivaldybės pagalba ir UAB „Dovista“ parama buvo įrengta saugi, vaikučių poreikius atitinkanti lauko aikštelė gumine danga, o lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“ ir „Šypsenėlė“ buvo remontuojami grupių sanitariniai mazgai. Savivaldybė skyrė lėšų automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimui prie lopšelio-darželio „Vaivorykštė“, taip pat čia įrengta ir apsaugos stebėjimo sistema. O vaikų lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyksta patalpų remonto darbai. Lopšelis-darželis „Rūta“ savo iniciatyva įgyvendino europinį projektą, kurio metu įstaigoje įkurta Pojūčių studija. Čia sudarytos sąlygos vaiko poreikiams tenkinti, skatinti jo smalsumą ir motyvaciją per patirtinį ugdymą. Lopšelyje-darželyje „Rasa“ buvo atliktas kapitalinis salės remontas, terapijos kambaryje įrengtas sensorinis kampas, lauko edukacines erdves papildė nauja aikštelė vaikų žaidimams. „Žiburėlio“ mokykloje-daugiafunkciame centre vyko kapitalinis lavinamosios klasės remontas. Suremontuota patalpa buvo aprūpinta naujais baldais ir reikalingomis priemonėmis, įranga. Vaikų žaidimų aikštelėje buvo pastatyti nauji įrenginiai, atnaujinta virtuvės įranga.

Tiek ir dar daugiau smulkių darbų buvo atlikta bendrojo ugdymo įstaigose vasaros laikotarpiu. Tiesa, kai kuriose įstaigose darbai nebuvo pabaigti iki vaikučių grįžimo, tačiau įstaigos planuoja, kad artimiausiu metu visi suplanuoti ir pradėti darbai bus pabaigti.

Savivaldybės meras Povilas Isoda giria ugdymo įstaigas, kurios kiekvienais metais stengiasi tiek savomis lėšomis, tiek pasinaudodamos savivaldybės skirtu finansavimu pagerinti ugdymo(si) sąlygas į mokyklas grįžtantiems ugdytiniams. „Nors situacija švietimo sektoriuje yra sudėtinga ir kiekvienas priimamas sprendimas yra sutinkamas ypatingai jautriai, svarbu vaikams ir toliau kurti patrauklią ir saugią aplinką, kurioje norėtųsi būti ir mokytis. Nepaisant to, su kokiais sunkumais susiduriame, esu įsitikinęs, kad dauguma vaikų su nekantrumu laukia sugrįžimo į savo mokyklą, į savo klasę ar grupę, susitikimo su bendraamžiais ir mokytojais. Mūsų visų pareiga – stengtis, kad laikas, praleistas ugdymo įstaigoje, būtų ne tik naudingas ir prasmingas, bet ir kupinas tik pačių geriausių emocijų. Noriu tikėti, kad visi būsime atsakingi ir saugūs, o kontaktinis ugdymas šiais mokslo metais bus ilgesnis nei praėjusiais“.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE