Ugniagesiai gelbėtojai po nelaimės Kazlų Rūdoje: „Kaip išgelbėti tuos, kurie nebrangina savo gyvybės?“

Pastaruoju metu ugniagesiams didelį nerimą kelia gyventojų žūtys gaisruose. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugnis nusinešė jau 82 žmonių gyvybes. Lapkričio 25-osios naktį  Kazlų Rūdoje gyvenamajame name dūmuose užtroško per 60 metų amžiaus moteris.  Nors Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kazlų Rūdos komandos ugniagesiai į gaisrą atskubėjo per 4 minutes ir su kvėpavimo aparatais įėję į vidų išnešė ją į lauką, o atvykę medikai gaivino, deja,  jos gyvybės  nepavyko išgelbėti. Gaisro metu išdegė dalis fotelio ir sofos galas, aprūko patalpos.

Pirmieji į gaisrą atvyko Kazlų Rūdos komandos ugniagesiai Mindaugas Vaišnys ir Juozas Skrinska. „Šį gaisrą pastebėjo ir ugniagesius iškvietė šiame gaisre žuvusios moters dukra, kurią naktį pažadino šaižus dūmų detektoriaus signalas. Moteris su dviem vaikais suspėjo išeiti į lauką ir iškviesti pagalbą. Pasak jos,  pas mamą ji buvo įrengusi ne vieną dūmų detektorių, nes baiminosi nelaimės, tačiau žuvusioji juos vis nuimdavo, nes rūkydavo kambaryje“, – pasakojo ugniagesys J. Skrinska.

Dvidešimt metų ugniagesiu dirbantis J. Skrinska pastebi, kad nors ugniagesiai deda dideles pastangas,  kad apsaugotų žmones nuo gaisrų, tačiau, jo nuomone,  sunku išgelbėti žmogų, jeigu jis pats nesirūpina savo saugumu.

J. Skrinska papasakojo ir apie kitą vakar dienos įvykį, kuris  taip pat galėjo baigtis tragiškai. Kazlų Rūdos miestelyje pas garbaus amžiaus senolį, kuris gyvena vienas, užėjusi kaimynė išgirdo  kaukiantį dūmų detektorių ir pastebėjo iš vonios besiveržiančius dūmus. Kaimynė išvedė senolį į lauką ir iškvietė ugniagesius.

„Atvykę, atlikome žvalgybą ir  nustatėme, kad vonioje svilo elektros laidai, atjungėme elektrą ir išvėdinome patalpas. Tačiau jeigu jose nebūtų dūmų detektoriaus, kuris įspėjo apie pavojų, pasekmės galėjo būti kitokios. Šiuo atveju namo šeimininkas atsipirko tik išgąsčiu,“ – sakė ugniagesys.

Beje, šiąnakt paryčiais ugniagesiai skubėjo ir į gaisrą Druskininkuose. Buvo gautas pranešimas, kad bute dega antklodė. Ugniagesiams atvykus, buto šeimininkė smilkstančią antklodę jau buvo išmetusi pro langą į lauką. Ugniagesiai ją užgesino, apžiūrėjo ir išvėdino patalpas. Laimei, šiame gaisre skaudžios žūties išvengta. Bute dūmų detektoriaus nebuvo…

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE