Ugniagesiai skelbia pavojų: iš Rusijos atkeliauja gaisras

Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje degant žolei, smogą pajuto ir Šakių rajono, ypač Kudirkos Naumiesčio, gyventojai. Šakių rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininko Gintauto Vedegio teigimu, ugniagesiai gelbėtojai pasienio ruože budi ištisą parą, skelbiama Šakių rajono savivaldybės pranešime.

Savivaldybės atstovai teigia, kad kol kas ugnį sulaiko Šešupė, tačiau yra pavojingų vietų, kur ugnis gali persimesti ir į Šakių rajoną.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjas Robertas Jakimonis akcentavo, kad gyventojai atkreiptų dėmesį į susidariusį smogą ir saugotų savo sveikatą. Reikėtų laikyti uždarytus langus, uždaryti vėdinimo sistemas, kuo mažiau būti lauke. Mokyklos, ikimokyklinės įstaigos turėtų pasirūpinti auklėtinių sveikata, riboti jų buvimą lauke.

Pasak rajono savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės, laikinai einančios savivaldybės gydytojos pareigas Aušros Pavydienės, medikai įspėja dėl oro taršos poveikio gyventojų sveikatai, nes ore dėl smogo padidėja kenksmingų medžiagų koncentracija. Smilkstant ar degant pievoms, pavėjui nusidriekia uždūminimo zona, o susidarę dūmai kelia dvigubą pavojų žmogaus sveikatai.

Pirmiausia, dėl aukštos temperatūros gaisro metu susidarę garai gali sukelti terminį kvėpavimo takų (nosies gleivinės, burnos, trachėjos, bronchų) nudegimą. Dėl pablogėjusios oro kokybės rodiklių gali padidėti sergančiųjų kvėpavimo sistemos ligomis (tracheitai, bronchitai, bronchinės astmos, kitų lėtinių kvėpavimo sistemos ligų paūmėjimai ir kt.). Susidaręs smogas gali pabloginti psichikos ligomis sergančių ligonių būklę, atsirasti ligų paūmėjimai, ligų progresavimas.

Šakių rajono savivaldybė pataria:

Riboti darbinę veiklą ir fizinį aktyvumą lauke;

Neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų;

Sandariai uždaryti visas vėdinimo angas;

Patalpų vėdinimui naudoti oro kondicionierius;

Važiuojant autotransporto priemonėmis sandariai uždaryti langus;

Blogėjant situacijai, rekomenduojama šeimoms, auginančioms vaikus iki 1 metų, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis, alerginiais susirgimais, išvykti iš užterštų zonų;

Blogai pasijutus, kreiptis į gydytoją; Saugoti kvėpavimo takus, pridengiant juos respiratoriumi ar marlės kauke. Respiratorių ar medicininių kaukių galima nusipirkti vaistinėse, statybinių medžiagų parduotuvėse ar parduotuvėse, prekiaujančiose darbo apsaugos priemonėmis. Galima marlines kaukes pasigaminti patiems.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE