Ukmergė: epidemijos pradžioje regionai buvo palikti viruso valiai

Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich ir Darbo partijai Seime atstovaujantys parlamentarai Andrius Mazuronis, Mindaugas Puidokas ir Valentinas Bukauskas šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto vadovą premjerą Saulių Skvernelį ir Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, reikalaudami atkreipti didesnį dėmesį į koronaviruso protrūkio židiniais tampančius mažesnius Lietuvos miestus bei rajonus ir priimti aiškius ir reikšmingus pagalbos sprendimus, nes Lietuva ne tik Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

„Vyriausybė ir Ekstremalių situacijų operacijų centras negali palikti rajonų žmonių vienų kovoti su virusu, o vieno ar kito rajono uždarymas dar griežtesnėmis karantino sąlygomis nėra panacėja – privalome apsaugoti žmones, gyvenančius ligos židiniais tapusiuose miestuose“, – kreipimesi sako Seimo nariai.

Pasak Seimo Mišriosios frakcijos vadovo Andriaus Mazuronio, Ukmergės atvejis akivaizdžiai parodė, kad Vyriausybei koncentruojant dėmesį į didžiuosius šalies miestus, rajonai epidemijos pradžioje buvo palikti likimo valiai.

„Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje gydytojai buvo aprūpinti nors minimaliomis apsaugos priemonėmis, tuo tarpu rajonuose tokių atsargų epidemijos pradžioje praktiškai nebuvo. Turime pripažinti – Ukmergės atvejo greičiausiai ir nebūtų, jei medikai, dirbantys rajonų ligoninėse ir poliklinikose, būtų laiku ir pakankamai aprūpinti apsaugos priemonėmis, jei jie būtų buvę testuojami dėl galimo užsikrėtimo virusu“, – teigia A.Mazuronis.

To pasekmė – Ukmergėje kovo 25 d. duomenimis fiksuota 17 susirgimų, 3 mirties atvejai, o šimtai ukmergiškių yra karantinuoti, nes turėjo artimą kontaktą su COVID-19 sergančiais žmonėmis. Tarp jų yra ir 240 medicinos darbuotojų. Ukmergės ligoninėje šiandien dirba 1 gydytojas ir keletas slaugytojų.

Panaši situacija vystosi ir Biržuose, kur fiksuota 10 susirgimų, o jų židinys, manoma, taip pat susijęs su sveikatos sistemoje dirbančiais žmonėmis.

„Šiandien ne laikas mėtytis kaltinimais ir ieškoti kaltų už tai, kas nebuvo padaryta pirminėje epidemijos fazėje, tačiau privalome padaryti tai, kas būtina. Todėl kreipėmės į premjerą ir sveikatos apsaugos ministrą, ragindami kuo skubiau padėti regionų, pirmiausia tų, kurie jau šiandien tapo koronaviruso židiniais, žmonėms“, – sakė A.Mazuronis.

Darbo partijai Europos Parlamente ir Seime atstovaujantys parlamentarų siūlomi veiksmai numato:

  • Ligos židiniais tapusių rajonų aprūpinimą koronaviruso testais ir reagentais. Testai turi būti kas savaitę atliekami visiems čia dirbantiems medikams, taip pat pradėtas masinis gyventojų testavimas.
  • Rajonų aprūpinimą apsaugos priemonėmis kiekvienam gydytojui, slaugytojui ir greitosios pagalbos darbuotojui – nuo respiratorių ir pirštinių, iki specialios aprangos.
  • Rajonų gyventojų aprūpinimą vienkartinėmis kaukėmis, vėliau užtikrinant jiems galimybes nuolat įsigyti jų vaistinėse.
  • Skubų mobiliųjų testavimo punktų įrengimą.
  • Testai iš ligos židiniais tapusių rajonų turi būti tiriami laboratorijose prioriteto tvarka, o atsakymai, kurie būtini epidemiologinei situacijai valdyti, turi būti gauti ilgiausiai per parą.

„Nei Ukmergės, nei Biržų, nei kitų skaudžiai koronaviruso paliestų rajonų žmonės neturi laiko laukti – nedideliuose miestuose, kur žmonės vieni kitus pažįsta, bendrauja daug artimiau nei didmiesčiuose, pandemija plinta didžiuliu greičiu. Todėl prašome kuo skubiau aprūpinti koronaviruso židiniais tapusius rajonų medikus apsaugos ir testavimo priemonėmis. Tai būtų svarus sprendimas, išgelbėsiantis ne vieną gyvybę“, – sakoma parlamentarų kreipimesi.

 

Darbo partijos informacijos centras

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE