Uzbekas VSAT pareigūnams pateikė fantazijos dokumentą

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Uzbekistano pilietį, patikros metu pateikusį vadinamąjį fantazijos dokumentą – neegzistuojančio pavyzdžio neva tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad originalaus dokumento užsienietis prieš pusmetį neteko dėl padaryto pažeidimo.

Sekmadienį vėlai vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrino iš Lenkijos į Lietuvą vykusį lengvąjį automobilį „Audi TT“ latviškais numeriais.

Vairuotojas, 24 metų Uzbekistano pilietis, VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus transporto priemonės registracijos dokumentus, tačiau užsieniečio turėtas tarptautinio pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas iškart sukėlė įtarimų. Netrukus paaiškėjo, jog tai vadinamasis fantazijos dokumentas. Užsienietis teigė, kad tokį pažymėjimą jam išdavė Uzbekistane. Pasieniečiai išsiaiškino, kad vairuotojo pažymėjimą šis vyras turėjo, tačiau prieš 6 mėnesius jis buvo atimtas Latvijoje už greičio viršijimą.

Dėl transporto priemonių vairavimo, kai asmeniui ši teisė atimta, vyrui skirta 450 eurų bauda. Dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Po apklausos užsienietį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Automobilis „Audi TT“ perduotas įgaliotam asmeniui, turėjusiam tvarkingus dokumentus.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas