V. Sutkus. Trūksta studentų praktiką skatinančių programų

Studentų praktikų kultūrą Lietuvoje reikia tobulinti. Vakarų šalyse įprasta atlikti praktiką, o Lietuvoje – mažai informacijos, kokios yra potencialios darbo vietos, kur būtų galima praktiką atlikti. Apie tai mažai informacijos turi tiek studentai, tiek įmonės, teigia Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus.

„Jei tokia sistema būtų sukurta ji tikrai veiktų. LVK buvo laimėjusi ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, susijusį su praktikomis. Tada su partneriais, verslo įmonėmis sukūrėme sistemą. Buvo duomenų bazė informuojanti apie įmonių ir studentų poreikius, kontaktinė bazė. Sistema veikė ir nemažai studentų po to įsidarbindavo atlikę praktiką“, – pasakoja V. Sutkus.

Pasak jo, būtent ir reikalinga tokia sistema kuri skatintų praktikų atlikimą. Nes dabar nors ir vyksta „Karjeros dienos“ ir kiti panašūs renginiai, aukštosios mokyklos su įmonėmis bendradarbiauja nekoordinuotai.

„Manau, kad aukštosios mokyklos turėtų reikalauti iš studentų, kad jie realiai atliktų praktiką, įrodytų, kur atliko ir kokie rezultatai. Tai būtų svarbu. Tai, kad jaunimas įsidarbina yra gerai, bet praktikos skaičiai tokie nedideli nėra gerai. Jei visi normaliai atliktų praktikas, gautųsi įdarbinimas ir 70–80 proc.“, – mano LVK prezidentas.

Naujausiais Eurostato duomenimis, Lietuva Europos Sąjungos šalių kontekste išsiskiria kiek neįprasta jaunimo darbo rinka. Čia net apie 9 kartus daugiau jaunuolių dirbančiųjų nei atliekančių praktiką.

Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/880434/lietuvos-jaunimas-praktiku-atsisako-taciau-nekvalifikuoto-darbo-ne

Tv3.lt info.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.