Vaikų vasaros užimtumo programoms – ypatingas dėmesys

Savivaldybės administracijos iniciatyva pirmą kartą vykdoma vaikų vasaros užimtumo programa sulaukė ypatingo vaikų ir tėvų susidomėjimo. Jau pirmą savaitę programose, kurios vyko Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejuje, Marijampolės moksleivių kūrybos centre, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje, VšĮ Marijampolės teniso aikštyne, aktyviai dalyvavo savivaldybės vaikai ir jaunimas. Susidomėjimas vasaros užimtumo programose patvirtino, kad pasiūlytos veiklos ne tik sudaro galimybes vaikams ir jaunimui turiningai praleisti vasaros laisvalaikį, bet ir suteikia galimybes tenkinti pažinimo, lavinimosi, saviraiškos bei bendravimo poreikius.

Marijampolės moksleivių kūrybos centro programose vaikai aktyviai rinkosi vasaros užimtumo programą „Skautų draugai”, kurioje mokiniai susipažįsta su skautavimo pagrindais bei jūrų skautų veikla ir tradicijomis, žaidžia kūrybinius mokomuosius ir judriuosius žaidimus, mokosi statyti palapines ir kt. Sasnavos pagrindinėje mokykloje rinkosi vasaros užimtumo programos „Orientavimosi sporto pradžiamokslis” dalyviai, kurie mokėsi žemėlapio ženklų, vietovės reljefo analizavimo, taisyklių trasoje pradmenų. Kūrybinės dirbtuvės „Amatukai“ pakvietė vaikus mokytis pasigaminti darbelių iš popieriaus, gamtinės medžiagos. Vasaros užimtumo programa „Muzika ir aš”, kurioje galima išmokti groti gitara, sudomino ir jau turinčius grojimo gitara pradmenų, ir norinčius jų įgyti. Užsiėmimų dalyviai ypatingai laukia bendrų veiklų, kuriuose bus galima pademonstruoti savo gebėjimus, improvizuoti, dalyvauti organizuojamose muzikinėse popietėse.

Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejuje vasaros užimtumo programa „Ką žinau apie savo šalį Lietuvą“ pakvietė vaikus dalyvauti edukacijoje, piešti, pasigaminti tautinę atributiką.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje prasidėjo vaikų vasaros stovykla „Komiksai + animacija“. Pirmą savaitę Komiksų dirbtuvėse gausus būrys mažųjų marijampoliečių kūrė linksmuosius paveikslėlius,  o toliau bus vykdomos animacinės veiklos.

„Siekdami pasiūlyti nemokamą, kokybišką ir produktyvų vaikų vasaros užimtumą, šiemet kartu su savivaldybės kultūros, neformaliojo švietimo ir sporto įstaigomis pirmą kartą pradėjome aktyviai vykdyti vaikų vasaros užimtumo programas. Jau pirma savaite vykdomos programos parodė, kad ši iniciatyva pasiteisino. Galimybė turiningai praleisti vasaros laisvalaikį sulaukė ir tėvelių susidomėjimo, ir dalyvių aktyvumo“, – prasidėjusia vaikų vasaros užimtumo programų veikla džiaugiasi Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Savivaldybės kultūros, neformaliojo švietimo ir sporto įstaigose vykdoma Savivaldybės vaikų vasaros užimtumo programa tik prasideda. Birželio mėnesį vasaros užimtumo programas vykdys 10 įstaigų, kuriose veiks 32 būreliai, o jose dalyvauti jau užsiregistravo daugiau kaip 500 dalyvių. Liepos mėnesį vasaros užimtumo programas vykdys 5 įstaigos, kuriose veiks 10 būrelių, o juose dalyvauti jau išreiškė norą 180 dalyvių. Rugpjūčio mėnesį į įdomias bei aktyvaus laisvalaikio veiklas pakvies 3 įstaigos, kuriose veiks 6 vasaros užimtumo programos, kuriose planuoja dalyvauti apie 100 dalyvių.

Daugiau informacijos apie Savivaldybės vaikų vasaros užimtumo programą galima rasti  Savivaldybės puslapyje skiltyje  https://www.marijampole.lt/go.php/lit/img/2

Marijampolės sav. informacija 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas