Vakar gaisruose išgelbėti du žmonės, vienas jų – Kalvarijos savivaldybėje

Vakar ugniagesiai gelbėtojai Kalvarijos savivaldybėje ir Švenčionių rajone kilusiuose gaisruose išgelbėjo du žmones. Trūko tik kelių minučių, kad gaisrų statistika būtų pasipildžiusi dar dviem aukomis. Šįkart padėjo tai, kad kaimynai laiku spėjo pranešti apie kilusius gaisrus.

15.14 val. buvo pranešta apie gaisrą Kalvarijos savivaldybėje, Jusevičių kaime. Viename daugiabučio namo bute degė virtuvė. Gesinti gaisro vieni paskui kitus atvyko savivaldybės Jusevičių komandos, Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kalvarijos komandos ir Marijampolės PGT 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai.  Kalvarijos komandos ugniagesiai su kvėpavimo aparatais įėjo į vidų ir kambaryje ant grindų surado jau apsinuodijusį dūmais vyrą. Jie išnešė jį į lauką ir darė dirbtinį kvėpavimą, kol atvyko medikai. Vyras atsigavo ir buvo išvežtas į ligoninę.

„Pasisekė tam žmogui, – sakė Kalvarijos komandos vadovas Algirdas Bačvinskas, kartus su ugniagesiu gelbėtoju Eriku Gadiškiu išgelbėjęs vyrą. Jau važiuojant mums pranešė, kad viduje gali būti žmogus. Nuvykus atvira liepsna degė virtuvė, butas jau buvo pilnas dūmų, nieko nebesimatė, mes su kolega keliais ėjome, kol aptikome gulintį buto šeimininką. Jei dar kiek, būtų buvusi dar viena auka gaisre.“

Pasak ugniagesių, gaisras galėjo kilti ir nuo virtuvėje buvusios krosnelės, prie kurios stovėjo sofa, spintelė, buvo prikrauta skudurų, tačiau tikslesnę gaisro priežastį nustatys valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai. „Visas butas buvo privilktas įvairiausio šlamšto. Žmogus priklauso socialinės rizikos grupei, tokiems žmonėms nelabai kas terūpi. O dažniausia tokių gaisrų priežastis – alkoholis ir neatsakingumas,“ – sakė 27 metus ugniagesiu dirbantis A. Bačvinskas.

16.25 val. buvo gautas pranešimas, kad gaisras kilo Švenčionių rajone, Švenčionėliuose. Penkiaaukščio trečiajame aukšte esančiame bute liepsnojo virtuvė. Gesinti gaisro atvyko Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Švenčionėlių komanda ir Švenčionių PGT ugniagesiai gelbėtojai.

„Kadangi buvome gavę informaciją, kad viduje gali būti žmogus, pastačius automobilines kopėčias, per langą buvo pradėta gesinti virtuvė, o ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo aparatais įėjo į vidų, – sakė Švenčionių PGT viršininkas Sigitas Jusys. – Kambaryje jie surado miegantį pagyvenusį vyrą. Virtuvė jau degė atvira liepsna, o į kambarius veržėsi dūmai. Tačiau šiam vyrui pasisekė, kad jis buvo užsidaręs miegamojo duris. Ugniagesiai dūmais apsinuodijusį vyrą išnešė į lauką ir perdavė medikams. Žmogaus gyvybę išgelbėjo ir kaimynai, laiku pranešę apie gaisrą.“

Šįkart gyvybės buvo išgelbėtos, nors abiejų gyventojų namuose nebuvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Tačiau taip pasiseka ne visiems. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 15 žmonių. Pernai tuo pačiu metu žuvusiųjų buvo 9.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti
2 Komentarai
  1. Gabija sako

    Atsiprašau bet meluoti nereikia ugnegesiai neiištrauke žmogaus iš gaisro ir dirbtinio kvėpavimo jie Jem nedarė ir buvo be dujokaukiu tą žmogų išgelbėjo paprastas vyriški jis darė jem dirbtinį kvėpavimą o ugnegesei stovėjo ir žiūrėjo kaip jis jį išgelbėjo nuo ugnies, ir beto jau turėjote būt apsirengia tas uniformas o ne tik kaip atvažiavot tada pradėjote rengtis tai prašau nemeluoti ir sauves kaip didvyrių nevadinti ir nekelt savęs aukštai nes zemai krisit.
    Pasėmėt sau nuopelnus nieko nepadare o iš kito žmogaus garbę norit atimt kur jūsų sąžiningumas ir pagarba žmogui.turėtut dėkoti nem kad jį išgelbėjo o ne sau garbę pasimti melagei jūs .

  2. Emilė sako

    Kad tie gaisrininkai atsistoja stovėjo o negelbėjo žmogaus kas do melagystes kaimynas išgelbėjo žmogų ir darė jam dirbtiny kvėpavimą ka jie čia melagiai koki jus gaisrininkai jeigu žmogus vidui ir neinat gelbėti atvažiavo kaip į baliu be uniformu bijo eit o zmogus vidui butų uzduses gaisrininkai skaitosi!!!!

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE