Varėniškis kontrabandą gabeno metalinėse dėžėse su kavos ir pipirų „užtaisu“

Į Lenkiją maršrutiniu autobusu vykęs ir 1,5 tūkst. pakelių cigarečių gabenęs Varėnos rajono gyventojas originaliu būdu mėgino pergudrauti Kalvarijos pasieniečius. Į du lagaminus vyras sudėjo užkniedytas metalines dėžes, kuriose slėpė kontrabandą. Kad jos neužuostų pasieniečių šuo, rūkalus jis apibėrė malta kava ir pipirais.

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė Lenkijoje registruotą maršrutinį autobusą „Scania“. Jis iš Talino per Vilnių važiavo į Varšuvą.

Tikrindami keleivių dokumentus Kalvarijos pasieniečiai nusprendė apžiūrėti 43 metų Varėnos rajono gyventojo bagažą. Vyras į užsienį vyko turėdamas du lagaminus. Abiejų užtrauktukai buvo surakinti kelioninėmis spynelėmis. Keleivis teigė jų raktų neturintis.

Po pakartotinio pasieniečių reikalavimo atidaryti lagaminus ir pateikti apžiūrai gabenamus daiktus varėniškis spyneles nuėmė jėga. Paaiškėjo, kad abiejuose lagaminuose yra po kartoninę dėžę. Jose buvo po užkniedytą metalinę dėžę. Pasieniečiams apžiūrint vieną jų iš dėžės pro skylutes pabiro malta kava.
Keleivis su bagažu buvo pristatytas į Kalvarijos užkardą, o maršrutinis autobusas išvyko į Lenkiją.

Užkardoje pasieniečiai pragręžė kniedes ir abiejose metalinėse dėžėse aptiko 1500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Vienoje dėžėje rūkalų pakuotės buvo apibarstytos malta kava, kitoje – maltais pipirais. Neabejojama, kad kontrabandines cigaretes vežęs vyras taip tikėjosi suklaidinti tarnybinį pasieniečių šunį, jei VSAT keturkojis būtų pasitelktas bagažo patikrai.

Varėnos rajono gyventojui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Jam gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Vyrui Kalvarijos pasieniečiai įteikė šaukimą atvykti į jo bylą nagrinėsiantį Marijampolės apylinkės teismą ir paleido.

Cigaretės ir lagaminai saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.

 

VSAT informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE