Velykų proga Marijampolė jau pražydo žiedais

Marijampolė jau pražydo žiedais / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolė pasitinka pavasarį – gėlynuose jau sodinamos pirmosios gėlės, tad netrukus miestas pasipuoš įvairiaspalviais žiedais.

J. Basanavičiaus aikštėje, pasitinkant gražiausią pavasario šventę Šv. Velykas, sukurtos Velykinės alėjos puošmenas  papildė gėlynuose  ir vazose pasodinti pirmieji našlaičių žiedai.

Gėlių sodinimas mieste tik prasideda, planuojama sodinti etapais, kuriant vis kitokias kompozicijas,  kad gėlės spalvingais žiedais džiugintų  nuo pavasario iki rudens

Marijampolę šiais metais puoš ir visą vasarą džiugins apie 13 000 gėlių sodinukų, kuriais aprūpins gėlių augintojas ūkininkas Aidas Jasiulevičius iš Dielinės kaimo.

Miesto puošimo grožiu  šiais metais rūpinasi UAB „Marijampolės švara“.  Ne pirmus metus miestą puošiantys darbuotojai ne tik sodina gėles, bet jas ir prižiūrės, kad  visada džiugintų spalvingi miesto gėlynai.

Miesto puošėjai žada, kad šiemet miestas atrodys tikrai gražiai, įspūdingai ir romantiškai.

Poezijos parke, kuris  vasarą visada žydintis ir jame vyksta daug gražių renginių,  gausiai lankomas marijampoliečių ir  miesto svečių,  planuojama pasodinti apie 2000 gėlių sodinukų: kininių ir šėriuotųjų  soruolių, patagoninių verbenų, levandų, prie paminklo Vytautui Kernagiui atminti – mėlynųjų našlaičių, pelargonijų, sanvitalijų ir žilių.

Vytauto didžiojo parke bus pasodinti našlaičių, laumakių, soruolių sprigių, mėlynžiedžių šalavijų ir margenių sodinukai. Iš viso parką papuoš daugiau kaip  dviejų tūkstančių gėlių  oazė.

Netrukus pelargonijų ir žilės sodinukais pasipuoš Vilkaviškio ir R. Juknevičiaus gatvių tiltai.

Viešosiose esančiose vazose šiuo metu mirguliuoja baltos, mėlynos, geltonos ir bordinės našlaitės, o vėliau džiugins viksvų, sprigių, pelargonijų, alūnių, lobuliarijų, gumbinių begonijų, mėlynžiedžių šalavijų, gebenių lipikių žaluma ir žiedai.

Gėlių stovuose sužydės soruolės, surfinijos, ipomėjos ir pelargonijos, o gėlių piramidėse, kurios išdėstytos įvairiose miesto erdvėse, žydės  surfinijos, ipomėjos, karpažolės, serenčiai, kurių bus pasodinta daugiau kaip 3000 sodinukų.

Prie „Spindulio“ kino teatro gėlynus puošapie 500  baltų  našlaičių, kurias vėliau pakeis daugiametes gėles: kininis miskantas, ežiuolė, varpotasis liatras, kortaderija, laumakės.

Kurkime žydinčią Marijampolę kartu, kad gėlės, Marijampolei švenčiant 230 gimtadienį, dar labiau džiugintų, suteiktų  jaukumo ir grožio  bei kviestų į romantiškus susitikimus.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE