Verslo teisininkas – kas tai?

Pradėkime nuo to, kad kiekviena įmonė, nesvarbu, ji maža ar didelė, anksčiau ar vėliau susiduria su teisiniais klausimais. Dalis įmonių stengiasi rasti atsakymus į savo klausimus internete. Tačiau tai padaryti pavyksta toli gražu ne visiems, o kai kurie rasti atsakymai, nebūtinai tiks esamai situacijai. Taigi, ką daryti tiems, kuriems nusibosta nuolat vargti ieškant atsakymų į klausimus, bei ką daryti, jei norite būti užtikrinti?

Atsakymas paprastas – turėti įmonės teisininką.

Jis žinos atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus, o jei iškart atsakyti negalės – žinos kaip tuos atsakymus rasti. Verslo teisininkas tinkamai įvertins esamą situaciją, galimas pasekmes, ras išeitis ir pateiks geriausią pasiūlymą. Toks žmogus padės tinkamai paruošti įvairias sutartis tiek su darbuotojais, tiek su klientais, rangovais, užsakovais ar partneriais. Be to, teisininkas, kuris nuolat dirbs su įmone, gerai žinos visas smulkmenas, darbo ar projektų eigą, tad kylant klausimams ar problemoms jis nebus “žalias”, o situaciją žinos iš vidaus, susigaudys greičiau, tad ir nesklandumai, ar nuostoliai, bus gerokai mažesni.

Samdyti verslo teisininką? Juk neapsimoka – brangu!

Jei galvojate samdyti savo įmonei teisininką, sukurti jam darbo vietą, supirkti visą reikalingą įrangą, mokėti už įvairius kursus ir seminarus jo žinių plėtimui, mokėti jam algą ir mokesčius – tuomet taip. Tai brangu.

Tačiau visiškai nebūtina teisininką samdyti. Dar geriau – turėkite ne vieną teisininką, o visą jų komandą! Sakysite, kad tai dar brangiau?! Nebūtinai. Tik ne tada, jei teisinėms paslaugoms samdote prityrusią teisines paslaugas teikiančią įmonę. Tokia įmonė ne tik, kad turės ne vieną, o kelis teisininkus, bet ir patirtys jų bus įvairios ir skirtingos. Šiuo atveju, kylant bet kokiems klausimams ar nesklandumas, su jūsų verslu dirbs ne vienas, bet keli teisininkai, kurie, priklausomai nuo laiko, kurį su tokia kompanija jau dirbate, sureaguos itin greitai. Juk jie su jūsų įmone dirba nuolat – ją pažįsta.

Tai vis tiek brangu!

NE. Čia jau prieštarausiu. Ir darysiu tą pagrįsdamas faktais. UAB “Justicija” verslo teisininko paslaugas teikia jau bene dešimtmetį. Turi ne vieną ir net ne kelis klientus, kurie jau daug metų naudojasi šia paslauga, o kainos prasideda vos nuo 100 eur/mėn. Dažniausiai tokios sumos pilnai pakanka smulkiam, o kartais net ir vidutiniam verslui.

Kaina? – O kokie Jūsų poreikiai?

Esate didelė ar vidutinė įmonė, o gal smulkusis verslas? Paslaugų kaina nustatoma remiantis konkrečiai Jūsų įmonės poreikiais. Verslo teisininko mėnesinius planus galima įsigyti vos nuo 100 eurų. Tai nėra daug. Tai yra mažai. Žinant, kad samdydami teisininką, kaip darbuotoją, savo įmonei, greičiausiai kas mėnesį išleisite apie 1000 eurų (skaičiuojant su visais mokesčiais), bet ar darbo duosite pakankamai? Smulkios įmonės – tikrai ne, vidutinės – retai, ir tik kai kurios, stambios – dažnai, tačiau tikrai ne visada.

Dažnas atvejis, kad įmonė, turinti įmonės teisininką, per mėnesį įvairiais aspektais sutaupo kur kas daugiau, nei kainuoja pačios paslaugos. Norėdami sužinoti daugiau, ar gauti savo įmonei pritaikytą teisinių paslaugų pasiūlymą – galite susisiekti šiais kontaktais.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.