Viešėję kelmiškiai domėjosi Vilkaviškio rajonu

Spalio 10 d. visoje Lietuvoje buvo švenčiama Vietos savivaldos diena. Šia gražia proga praėjusią savaitę Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai sulaukė garbingų svečių – kolegų iš Žemaitijos. Pasidomėti, kaip dirbame, kaip tvarkomės ir kuo gyvename atvyko Kelmės rajono savivaldybės delegacija: Savivaldybės meras bei Tarybos nariai.

Su dalykiniu vizitu į Vilkaviškio rajono savivaldybę atvykusį Kelmės rajono merą Vaclovą Andrulį, deleguotus Tarybos narius ir spaudos atstovus svetingai pasitiko mūsų Savivaldybės vadovas meras Algirdas Neiberka, Mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Susitikime taip pat dalyvavo ir svečius viso vizito metu lydėjo Savivaldybės Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėja Daiva Riklienė.

Susitikimo pradžioje Kelmės savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pristatė šio vizito tikslą. Pasak Kelmės rajono mero V. Andrulio, kelmiškiai į mūsų Savivaldybę atvyko plėsdami ir įvairindami Kelmės rajono savivaldybės tarybos veiklos formas, norėdami susipažinti su kitomis savivaldybėmis, o Vilkaviškio rajonas pasirinktas kaip labiausiai nuo Kelmės nutolęs Lietuvos rajonas, besiribojantis su Lenkija ir Rusija. Vizito metu norėta pasidalinti patirtimi, pasidomėti naujovėmis.

Pristatydamas mūsų rajoną Savivaldybės meras svečius supažindino su geografine, gamtine ir demografine padėtimi, infrastruktūra; papasakojo apie Savivaldybės administracijos ir Tarybos veiklą, iškiliausius rajono žmones, sportininkus, istorines vietas.

A. Neibeka kalbėdamas apie rajoną paminėjo, kad Vilkaviškio savivaldybė plotu ir gyventojų skaičiumi yra kiek didesnė už Kelmę (2014 metų duomenimis, Kelmės rajone gyvena 30303 gyventojai). Kelmės rajono savivaldybės Taryboje, kaip ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje, dirba 25 nariai, dauguma jų taip pat yra socialdemokratai. Kelmės rajono savivaldybės administracija taipogi sudaro 15 skyrių, tačiau juose dirba mažiau valstybės tarnautojų ir darbuotojų, negu Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijoje. Atvykusieji gilimosi į mūsų Tarybos narių veiklą: juos domino, kiek mūsų Tarybos nariai paruošia sprendimų, ar dalyvauja įstaigų reorganizavime, kitose vietos savivaldos veiklose.

Susitikime taip pat paliesti švietimo įstaigų veiklos, sporto finansavimo, sporto komplekso statybos, kultūros puoselėjimo, institucinės globos klausimai, pasidalinta patirtimi sprendžiant problemas šiose srityse.

Po Vilkaviškio krašto pristatymo, Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėja D. Riklienė svečiams skaitė pranešimą apie investicinę aplinką Vilkaviškio rajone, šiuo metu jau įgyvendintas pagrindines investicijas bei naujojo 2014–2020 metų investicinio laikotarpio tikslus ir planuojamus darbus. Valdininkai iš Kelmės uždavė Savivaldybės vadovams klausimų apie renovuojamus namus, bešeimininkį turtą, teiravosi, kaip mūsų rajone yra tvarkomos atliekos, kaip tvarkomasi seniūnijose.

Diskusijos pabaigoje savivaldybių merai apsikeitė atminimo suvenyrais.

Pasibaigus susitikimui Savivaldybės posėdžių salėje, vizito dalyviai patraukė apžiūrėti Vilkaviškio rajono. Lydimi Vilkaviškio rajono vadovų, kelmiškiai pirmiausia aplankė objektus Vilkaviškio mieste: svečiams pristatytas neseniai užbaigtas projektas – atidarytas Vilkaviškio  ,,Aušros“ gimnazijos stadionas ir modernus lauko aikštynas. Tada delegacija patraukė Klausučių seniūnijos link. Ten svečiai apžiūrėjo seniūnijos viešąsias erdves, sutvarkytą „Atgimimo“ parką.

Svečiams didelį įspūdį paliko lankytas Paežerių dvaro ansamblis, kuriame atkurta ir puoselėjama Sūduvos krašto istorija, kultūra. Mūsų krašto pasididžiavimą – Paežerių dvaro rūmus –  svečiams aprodė Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro direktorė Jurgita Morozaitė. Vizito dalyviams ji aprodė atnaujintas sales rūmų viduje, iš dalies sutvarkytą lauko teritoriją, pristatė rugsėjo pabaigoje baigtus projekto „Paežerių dvaro rūmų restauravimo ir pritaikymo viešojo kultūrinio turizmo reikmėms, II etapo“ darbus. Direktorė svečiams pasakojo, kad gavus finansavimą ir atlikus atnaujinimo darbus ši vieta tapo jaukesnė ir dar labiau lankoma turistų, čia rengiami įvairūs renginiai, pritraukiantys dar daugiau lankytojų iš visos Lietuvos.

Objektų lankymą užbaigė l. e. Vilkaviškio krašto muziejaus direktoriaus pareigas Elena Rupeikienė, kuri kelmiškiams pristatė svarbiausius mūsų istorijos faktus, tradicijas, puoselėjamą kultūrą.

Atsisveikindami tiek kelmiškiai, tiek mūsų Savivaldybės atstovai žadėjo, kad tai tikrai ne paskutinis susitikimas. Planuojama, kad kitas toks vizitas įvyks pavasarį Kelmėje, kai susipažinti su kolegų darbu vyks vilkaviškiečiai.

Savivaldybės vadovai dėkoja svečiams už atvykimą, malonų bendravimą ir kviečia visus sugrįžti pasisvečiuoti mūsų rajone dar kartą.

Ieva Rinkevičiūtė

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE