Vietoje žodinės pastabos – gresianti baudžiamoji atsakomybė

Kovo 4 d. Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai kelyje Vilnius – Prienai – Marijampolė kontroliavo transporto priemonių važiavimo greitį.

Patilčių gyvenvietėje pareigūnai pastebėjo nuo Prienų pusės atvažiuojantį automobilį “Toyota Corola”, kurio greitis, užfiksuotas prietaisu, buvo 60 km/h, kai leistinas važiavimo greitis toje atkarpoje yra 50 km/h.

Sustabdžius minėtą automobilį ir vairuotojui pateikus dokumentus paaiškėjo, kad tai marijampolietis (g. 1976 m.). Pilietis buvo supažindintas su greičio matavimo prietaiso rodmenimis ir paaiškinta, kad dėl minėto pažeidimo bus paskirta žodinė pastaba.

Pareigūnai, bendraudami su pažeidėju, pajuto nuo vairuotojo sklindantį alkoholio kvapą, todėl jį pakvietė prieiti prie tarnybinio automobilio ir pasitikrinti blaivumą. Vairuotojas iškarto pripažino, kad iš vakaro vartojo alkoholį. Jam buvo nustatytas lengvas girtumas (1,05 prom. alkoholio), vairuotojas su girtumu sutiko, bet, siekdamas išvengti atsakomybės už vairavimą lengvai apgirtusiam, policijos tarnybiniame automobilyje ant daiktadėžės tarp priekinių sėdynių padėjo 100 eurų (2 kupiūras po 50 eurų), prašė kelių patrulių, kad šie paimtų pinigus ir nerašytų protokolo dėl nustatyto girtumo. Tačiau policijos pareigūnai už bandymą juos papirkti ir tokiu būdu išvengti atsakomybės, pilietį pristatė į Marijampolės apskr. VPK tolimesniam tyrimui. Už tai piliečiui gresia baudžiamoji atsakomybė (LR BK 227 str. Papirkimas).

Policija primena: duodi kyšį – darai nusikaltimą

Duodami kyšį žmonės nepagalvoja, kad jis dažniausiai yra gerokai didesnis nei bauda, kurią tektų sumokėti už padarytą pažeidimą. Duodamas kyšį ne tik permokėsi, bet ir padarysi nusikaltimą. Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Atminkite, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis. Daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas.

Pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metų laisvės atėmimo.

Jei iš Jūsų reikalauja kyšio ar jaučiate tokias užuominas, NEPASIDUOKITE PAGUNDAI ir apie tai nedelsdamas praneškite telefonu 112.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.