Vilkaviškiečiai minėjo Laisvės gynėjų dieną

Prieš 29-erius metus Lietuvą sukrėtė kraupūs įvykiai Vilniuje, kai vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, dėl to paaukodami savo gyvybes. Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvairiais renginiais ir akcijomis buvo paminėta ši, neišdildomu Laisvės antspaudu paženklinta kiekvieno iš mūsų širdyje, diena.

Pavakare vilkaviškiečiai ir miesto svečiai rinkosi prie Vilkaviškio kultūros centro, kur vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Baltos drobulės sausio šerkšne“.

Susirinkusiesiems Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis „Sūduviai“ dovanojo Sausio 13-osios įvykius primenančias patriotines dainas. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ šokėjos uždegė fakelus, 14-os didvyrių, paaukojusių gyvybes už Lietuvos laisvę, atminimui. Degant atminimo laužui buvo giedama „Tautiška giesmė“ bei tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Renginio metu prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius pasidalino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Padėkojęs visiems laisvės gynėjams, kurių dėka šiandien esame savo krašto šeimininkai, rajono meras linkėjo, kad sausio 13-ąją uždegta laisvės ugnis degtų kiekvieno iš mūsų širdyse.

Po minėjimo Vilkaviškio kultūros centro didžiojoje salėje buvo rodomas Robert Mullan vaidybinis kino filmas „Mes dainuosim“. Filme atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai Sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos.

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE