Vilkaviškio “Aušros” mokyklai – 40

Meilė… Šis nuostabus žodis nesuskaičiuojamą kiekį kartų nuskambėjo įspūdinguose renginiuose, skirtuose Vilkaviškio „Aušros“ mokyklos 40-mečio šventei. Meilė mokyklai, meilė pasauliui, meilė Tėvynei – apie tai ir dar daugiau kalbėjo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė, dovanodama nepamirštamas akimirkas, kurios buvo ir išliks labai brangios kiekvienam šios mokyklos nariui.

Šventinė diena prasidėjo Šv. Mišiomis Vilkaviškio katedroje, kurias aukojo Vilkaviškio „Aušros“ penktosios laidos abiturientas, Vilniaus arkivyskupijos vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis, septintosios laidos abiturientas klebonas Vaidotas Labašauskas bei prelatas kanauninkas Vytautas Gustaitis.

Popietę visi buvę mokyklos mokiniai ir bendruomenės nariai buvo kviečiami aplankyti savo mokyklą. Joje vyko jautrus renginys „Sugrįžimai…“, buvusių mokinių, mokytojų susitikimai mokomuosiuose kabinetuose.

Po pasimatymo su savo mokykla visi skubėjo į Vilkaviškio kultūros centrą, kuriame įvyko šventinis renginys „Kai sugrįžti… Su meile“. Jame įspūdingus pasirodymus surengė buvę ir esami mokyklos mokiniai, mokytojai, skambėjo gražiausi sveikinimai ir linkėjimai visai Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenei.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas sveikinimo kalboje pabrėžė mokyklos pasiekimus, ryškiausius pokyčius, kvietė prisiminti įsimintiniausius įvykius, mokinių ir mokytojų laimėjimus, palietė mokyklos kūrimosi ir plėtros istoriją, pagerbė buvusius mokyklos vadovus ir mokytojus.

Pirmasis į sceną, pasveikinti savo mokyklą su gražiu jubiliejumi, žengė šios mokyklos vienuoliktosios laidos abiturientas, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis išreiškė didžiausią pagarbą savo buvusiems mokytojams, džiaugėsi matydamas pažįstamus veidus, prisiminė įsimintiniausius įvykius iš laikotarpio, praleisto Vilkaviškio „Aušros“ mokykloje, pabrėždamas, kad tai buvo pats gražiausias jaunystės laikas. Meras sutiko, kad meilė yra stipriai susijusi su „Aušros“ mokykla, jos ji buvo kupina visais laikais. Jis taip pat pasidžiaugė, kad šioje mokykloje sutiko ir savo būsimą žmoną, netgi mokėsi gretimuose kabinetuose. Sveikindamas mokyklą, Meras įteikė žibintą, kad ši švietimo įstaiga ir toliau šildytų bei kviestų bendruomenės narius sugrįžti į savo mokyklą, ir taip pat padovanojo piniginį čekį.

Pasveikinti Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją taip pat atskubėjo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Kęstutis Smirnovas.

Šventiniame renginyje ne tik skambėjo širdį jaudinančios dainos, stebino įspūdingi šokiai, graudino jautrios kompozicijos, bet ir buvo įteiktos „Aušros“ gimnazijos nominacijos, skirtos pagerbti ir priminti, kad meilė – gyvenimo pagrindas. Renginyje buvo pristatytos ir įteiktos 7 nominacijos: „Meilė mokyklai“, „Meilė mokslui“, „Meilė Tėvynei“, „Meilė gyvenimui“, „Meilė žmogui“, „Meilė kūrybai“ ir „Meilė pasauliui“.

Didžiausių ovacijų sulaukė pirmosios nominacijos – „Meilė mokyklai“ – laimėtojas, buvęs šios mokyklos ilgametis direktorius Aleksandras Žikevičius, atidavęs šiai mokyklai 26 gyvenimo metus. Jautrioje kalboje jis sunkiai tramdė graudulį ir kvietė visus švęsti ne datą, o sugrįžimą namo…

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE