Vilkaviškio bendruomenė kviečia į senųjų kapinių tvarkymo talką

Spalio 29 d., antradienį, Vilkaviškio miesto bendruomenė kviečia į Vilkaviškio senųjų kapinių (netoli autobusų stoties) tvarkymo talką.

Tvarkysime kapavietes, žemėmis papildysime apleistus ar mažiau tvarkomus kapus.

Reikia turėti mažus grėbliukus.

Renkamės 15:00 val. prie kapinių nuo turgaus pusės.

Tvarkysime kapines, kuriose palaidotas ne vienas garbingas mūsų krašto žmogus.

Prisijunkite ir kitus pakvieskite geram darbui.

Lapkričio 1 dieną ant šių kapų degsime žvakeles, stengsimės, kad nė vienas kapas neliktų nepastebėtas.

Ši talka yra viena iš projekto “Bendruomeniškumo stiprinimas Vilkaviškio seniūnijoje” veiklų. Projektą Vilkaviškio miesto bendruomenė vykdo kartu su kitomis dviem nevyriausybinėmis organizacijomis (Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilkaviškio filialu ir Vilkaviškio buriuotojų klubu „Škvalas“).

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vilkaviškio senosiose kapininėse 1936 m. buvo palaidotas tarnybos metu žuvęs Gižų policijos nuovados viršininkas Liudas Lietuvninkas. Antkapio lentelėje yra išlikęs užrašas: „Garbingai tarnybą eidamas žuvo 1936 metų lapkričio 9 Gižuose“. Paminklo autorius – vienas žymiausių Lietuvos skulptorių Vytautas Košuba. Paminklas – mirštančio sparnuoto kario statula – 1993m. buvo įrašytas į Lietuvos istorijos ir kultūros paminklų sąrašą, jam buvo suteiktas nacionalinės reikšmės lygmuo.

Čia palaidoti aštuoni Lietuvos kariai-savanoriai, tarp jų ir 1937 m. palaidotas Lietuvos kariuomenės kūrėjas Antanas Vaitkevičius, dalyvavęs mūšiuose su bolševikais ties Daugpiliu ir su lenkais ties Augustavu.

Čia ilsisi ir tarpukario Lietuvos kapelmeisterio Jano Brauno palaikai. J.Braunas anuomet organizavo husarų ir ulonų pulkų orkestrus. Jis sukūrė Lietuvos prezidento, kariuomenės vado ir daug kitų maršų, už aktyvią veiklą buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu.

Šioje žemėje ilsisi lietuviai, lenkai, rusai. Kapinėse išliko lenkų dvarininkų kapus puošiančių prašmatnių paminklų ir visai kuklių kapaviečių.

Vilkaviškio miesto bendruomenės

pirmininkas Dalius Nešukaitis

 

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE