Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vaikai tobulėja „Robotikos“ burelyje

Pernai metais Vilkaviškio viešoji biblioteka teikė paraišką Vilkaviškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos programų rėmimo konkursui ir gavo finansavimą „Robotikos“ būreliui įkurti. Biblioteka įsigijo reikiamų priemonių: planšetinių kompiuterių, LEGO Education WeDO 2.0 konstruktorių ir dar pernai rudenį pakvietė 1-4 klasių mokinius į pirmuosius užsiėmimus, bet toliau tęsti veiklą sutrukdė karantino apribojimai.

Vilkaviškio biblioteka robotikaLaikantis visų saugumo reikalavimų, Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vėl startavo nuo praėjusių metų spalio 15 d. prasidėjęs „Robotikos“ būrelis 1-4 klasių mokiniams, kuriame užsiregistravę 12 vaikų.

Užsiėmimai šiais metais prasidėjo nuo balandžio 27 d.: antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 14:00-15:30 val. ir 16:00-17:30 val. ir tęsis iki gegužės mėnesio pabaigos. Vaikai yra suskirstyti pogrupiais po du.

Būrelio metu su LEGO Education WeDo 2.0 konstruktoriais jie projektuoja mokslinius projektus, kurie apima biologijos, fizikos, mechanikos, inžinerijos, gamtosaugos, pasaulio pažinimo ir kitas mokslo šakas. Šių susitikimų, veiklų metu, bendraujant tarpusavyje, vaikai mokosi atsakomybės, problemų sprendimo, emocijų valdymo, bendravimo bei pagarbos vienas kitam. Kiekvienas vaikas čia turi galimybę atsiskleisti ir tobulėti.

Įvairiapusį, intelektualinį ir fizinį aktyvumą skatinančių „Robotikos“ būrelio veiklų metu vaikai susipažins su naujomis skaitmeninėmis technologijomis: robotika, 3D spausdintuvu, fizikiniais dėsniais paremtais konstruktoriais, programavimu, 360° kamera, dronu, virtualios realybės akiniais ir dar daug kitos technikos, kurią patys vaikai galės išmėginti!

Robotika – tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri jau dabar iš pagrindų keičia žmonijos veidą. Šiandien robotai vis dažniau naudojami daugelyje sričių: pramogoms, pramonėje, medicinoje, žemės ūkyje ir, žinoma, kasdieniame gyvenime. Robotų ir technologijų srityse pirmauja Japonija ir ne veltui, nes jų vaikai nuo mažų dienų mokomi robotikos. Pastaraisiais metais robotika sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, todėl labai smagu, kad praėjusiais metais Vilkaviškio viešosios bibliotekos „Robotikos“ būrelis susilaukė didelio vaikų ir jų tėvelių susidomėjimo.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE