Išskirtinis pripažinimas už darbą šeimų labui
Vilkaviškio rajono savivaldybė sulaukė išskirtinio nacionalinio pripažinimo – Lietuvos Respublikos Seime vykusiuose apdovanojimuose „Šeimai draugiškiausia savivaldybė“ ji buvo pagerbta už nuoseklų darbą kuriant gerovę šeimoms. Mūsų rajonui atiteko Kultūros ministerijos įsteigta nominacija, įvertinanti bendruomenę telkiančias kultūrines iniciatyvas.
Apdovanojimų, kuriuos organizavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su dar penkiomis ministerijomis, tikslas – padėkoti savivaldybėms už jų pastangas stiprinant bendruomeniškumą, puoselėjant šeimos vertybes ir kuriant saugią aplinką. Iškilmingame renginyje Vilkaviškio rajonui atstovavo savivaldybės vicemerė Daiva Riklienė ir Tarybos narė Lijana Jančauskienė.
Kultūros ministerijos nominacija – Vilkaviškiui
Iš dešimties galimų nominacijų Vilkaviškio rajono savivaldybei atiteko Kultūros ministerijos įsteigtas apdovanojimas „Auginanti kultūra: savivaldybė šeimai“. Šis reikšmingas įvertinimas skirtas už atsakingą požiūrį į šeimą, tradicijų puoselėjimą ir kultūrinį darbą, kuris telkia skirtingas kartas ir stiprina tarpusavio ryšius.
Apdovanojimą įteikusi kultūros viceministrė Edita Utarienė pabrėžė, kad Vilkaviškio rajone kultūra yra gyva ne tik didžiuosiuose renginiuose, bet ir kasdienėje bendruomenių veikloje. Prie to aktyviai prisideda nevyriausybinės organizacijos, muziejininkai, bibliotekininkai, bendruomenių lyderiai ir kitos įstaigos, kurių bendras darbas ir tapo šio pripažinimo pagrindu.
Padėka visai rajono bendruomenei
Atsiimdama apdovanojimą, vicemerė Daiva Riklienė džiaugėsi, kad tai yra visos rajono bendruomenės bendro darbo rezultatas.
„Šis įvertinimas mums yra ne tik didelė garbė, bet ir stiprus įpareigojimas dar atsakingiau dirbti žmonių ir šeimų labui. Vilkaviškio rajone kultūrą suprantame kaip bendrystę, pagarbą žmogui ir rūpestį vieni kitais. Džiaugiuosi, kad kartu su kultūros centrais, bibliotekomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, Visuomenės sveikatos biuru bei visa bendruomene kuriame aplinką, kurioje šeimos gali jaustis matomos, svarbios ir reikalingos“, – kalbėjo D. Riklienė.
Vicemerė pridūrė, kad kultūra – tai ne tik renginiai, bet ir požiūris į žmogų, šeimą bei bendruomenę, ir išreiškė didelį pasididžiavimą būnant stiprios ir vieningos bendruomenės dalimi.
Tikimasi, kad apdovanojimai „Šeimai draugiškiausia savivaldybė“ taps kasmete tradicija, skatinančia savivaldybes dalintis gerąja patirtimi ir dar aktyviau investuoti į šeimų gerovę visoje Lietuvoje.

