Visuomenės teisinis švietimas – dar vienas atsakas į Rusijos propagandą

Radikaliai pasikeitus saugumo situacijai Europoje ir sparčiai augant informacinių karų mastui, specialistai siūlo efektyvesnes priemones kovai su Rusijos skleidžiama propaganda. Šios priemonės aptartos Teisingumo ministerijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Žmogaus teisės pasikeitusioje Europoje“.

„Dabartiniame geopolitiniame kontekste žmogaus teisės Lietuvai nedraugiškų jėgų kartais  naudojamos kaip propagandos įrankis. Todėl jokiais būdais negalime sau leisti atsainiai žiūrėti į žmogų, jo teises ir laisves. Privalome stiprinti savo šalį įgaudami piliečių pasitikėjimą“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Didžioji dalis Rusijos skleidžiamos propagandos yra nukreipta prieš žmogaus teisių suvokimą, tuo siekiant diskredituoti demokratijos ir nepriklausomos valstybės idėjas. Todėl sistemingas teisinio visuomenės švietimo plėtojimas – viena iš priemonių užkirsti kelią sklandžiai propagandos mechanizmų veiklai.

„Šviesdami visuomenę teisiniais klausimais stipriname pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis, neleidžiame užmiršti, kad demokratinė valstybės sandara – pagrindinis mūsų teisių ir laisvių sargas“, – pabrėžė J. Bernatonis.

Konferencijoje sutarta, jog paraleliai turėtų būti siekiama visuotinio politinių partijų sutarimo dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje. Toks susitarimas atspindėtų žmogaus teisėms skiriamą dėmesį ir įgalintų suformuoti potencialias veiksmų kryptis.

Konferencijoje taip pat pristatyta idėja steigti nacionalinę žmogaus teisių instituciją, kuri formuotų sistemingą, nuoseklią politiką žmogaus teisių srityje ir svariai prisidėtų prie visapusiško žmogaus teisių apsaugos šalyje užtikrinimo.

Konferenciją organizavo Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Konferencijoje pranešimus taip pat skaitė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorė Dovilė Šakalienė, Lietuvoje reziduojančių kitų šalių ambasadoriai, žiniasklaidos ir akademinio pasaulio atstovai

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE