Vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos steigiamasis susirinkimas

Šiandien Marijampolės savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška ir Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis.

Lapkričio 11 d. Paežerių dvare penkios Marijampolės regiono savivaldybės pasirašė Marijampolės regiono plėtros tarybos steigimo sutartį. Šiandieninio susitikimo metu buvo patvirtinti Marijampolės regiono plėtros tarybos  nuostatai, personalinė tarybos kolegijos sudėtis ir  kolegijos darbo reglamentas.

Marijampolės regiono plėtros tarybos kolegiją sudarys 14 atstovų: visų savivaldybių merai ir savivaldybių tarybų deleguoti tarybų nariai. Iš jų  Marijampolės savivaldybei atstovaus 4,  Vilkaviškio ir Šakių rajono savivaldybėms –  po 3, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėms – po 2 narius.

Marijampolės regiono plėtros tarybos kolegijoje bus keturi Marijampolės savivaldybės atstovai. Spalio mėnesio Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje į Marijampolės regiono plėtros tarybos kolegiją deleguoti Savivaldybės meras Povilas Isoda,  mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas ir Tarybos narys Albinas Mitrulevičius.

Pagrindinė Kolegijos veiklos forma yra posėdžiai, kuriuose bus svarstomi klausimai, susiję su regionų projektų, siūlomų  finansuoti arba finansuojamų pagal programas, atranka ir įgyvendinimu, regiono plėtros plano keitimo ir kiti svarbūs klausimai, skatinantys socialinę, ekonominę regiono plėtrą ir priemonių regiono savivaldybių socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimui finansavimą ir įgyvendinimą.

Gruodžio pradžioje nutarta sukviesti Marijampolės regiono plėtros tarybos kolegijos posėdį, kuriama  planuojama  išsirinkti Kolegijos pirmininką ir svartyti  konkurso į Marijampolės regiono plėtros tarybos administracijos direktoriaus pareigas organizavimo klausimus.

Marijampolės regiono plėtros taryba, kaip naujas juridinis asmuo, veiklą pradės nuo 2021 m. kovo mėnesio. Taryba, kurios pagrindiniai valdymo organai –  Kolegija ir administracijos direktorius, rengs ir tvirtins Marijampolės regiono plėtros planus ir atsižvelgdama į specifinius vietos gyventojų poreikius ir problemas, įgaus platesnio veikimo galimybę, savarankiškai galės planuoti reikalingas priemones ir siekti finansavimo joms įgyvendinti. Regiono plėtros taryba turės priimti sprendimus, kurie bus naudingiausi visam regionui.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE