Vyriausybė skyrė lėšų įsiskolinimui už advokatų paslaugas apmokėti

Šį penktadienį advokatams padedama mokėti skola, susidariusi už suteiktas valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugas. Iš Teisingumo ministerijos  vidinių rezervų skiriama  300 tūkst. eurų, ir dar 350tūkst. eurų šiandien skyrė Vyriausybė  iš savo rezervo.

„Per šią ir ateinančią savaitę bus  pervesta daugiau kaip pusė milijono   eurų, ir ieškosime būdų, kaip sumokėti likusią dalį, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. –  Yra ne viena  priežastis, kodėl susidarė įsiskolinimas advokatams. Tai  ir dėl didelės apimties  Sausio 13-osios bylos,  ir dėl apskritai didėjančių teisinių paslaugų spektro. Bet skolas reikia mokėti laiku, ir stengtis, kad jos nesusidarytų. Esame dėkingi teisininkams už teikiamą pagalbą ir apgailestaujame dėl patirtų finansinių nesklandumų. Tikiuosi, kad ateityje išvengsime panašių finansinių  problemų. Kitais metais valstybės garantuojamai teisinei pagalbai lėšos didinamos milijonu eurų.

Tačiau problema yra ne tik dėl įstrigusių atsiskaitymų. Matome ir kitų šios sistemos trūkumų, taip pat gauname nemažai žmonių skundų dėl advokatų teikiamų teisinių paslaugų kokybės, kyla klausimų, ar tikrai efektyviai panaudojamos valstybės lėšos – mokesčių mokėtojų pinigai.

Todėl Teisingumo ministerija bendradarbiaudama kartu  Lietuvos advokatūra  numato pertvarkyti valstybės garantuojamos  teisinės  pagalbos sistemą (VGTP),  kad ji būtų lankstesnė, modernesnė, aukštos kokybės, veiksmingesnė finansiniu požiūriu. Svarbiausia, kad būtų užtikrintas teisinės pagalbos teikimas tiems asmenims, kuriems ji yra būtiniausia. Pasitaiko atvejų, kai vienas asmuo gauna nemokamą arba iš dalies nemokamą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ne vienoje, o keliose bylose, kai naudojantis šia finansine teise ilgus metus bylinėjamasi kad ir dėl buitinių smulkmenų.

Teisingumo ministerijos ir advokatūros atstovai dar šią savaitę lankysis Estijoje ir domėsis gerai funkcionuojančios teisinės pagalbos praktika. Kurdami naują VGTP modelį,  sieksime  pritaikyti pasiteisinusią savo  ir kitų šalių patirtį“.

Antrinė teisinė pagalba apima procesinių dokumentų rengimą, gynybą ir atstovavimą administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose ir vykdymo procese bei išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, atlyginimą.

 

Teisingumo ministerijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE