Ypatinga vasaros šventė Gudeliuose

Šeštadienį, liepos 17-ją, Gudelių miestelis šurmuliavo, mat Gudelių Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje vyko Škaplierinės atlaidai, kurių metu kunigas Remigijus Maceina pašventino neseniai patvirtintą miestelio herbą bei vėliavą. Ceremonijoje kartu su parapijiečiais, taip pat dalyvavo grupė svečių, Marijampolės meras Povilas Isoda, savivaldybės Tarybos nariai, savivaldybės teritorijoje esančių seniūnijų vadovai. Vakarop prasidėjo tradicinės vasaros šventės linksmoji dalis, į kurią sugužėjo ne tik aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir žmonės kilusieji iš šio krašto. Savo nedidelį bizniuką taip pat darė prekybininkai, viliodami šventės dalyvius ir svečius visokiais skanumynais.

Šv. Mišių metu bažnyčioje giedojo Marijampolės kultūros centro kamerinis choras „ Suvalkija“, vadovaujamas Virginijos Junevičienės, o šventinėje eisenoje kartu su Gudelių parapijos gyventojais žygiavo ir Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Audrius Pučinskas) bei šokių grupės „Arabeskas“ (vad. Daina Misiukevičienė), gražuolės lietuvaitės.

Antroji šventės dalis vyko Gudelių pagrindinės mokyklos teritorijoje. Ją pradėjo, kaip ji pati prisistato, sudegusio teatro artistė – Apolionija Zizirskienė. Laidydama publikai savo „bajeriukus“, Apolionija visaip stengėsi pakelti žiūrovų ūpą ir kartais jai pavykdavo tai.

Viename pagrindinės mokyklos stadiono kampe svarsčių kilnojimo, rankų laužimo ir svarsčio laikymo varžybas surengė Lietuvos galiūnas, Marijampolės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas su dukra Lina ir kitais savo pagalbininkais. Kitame – gaisro gesinimo techniką jaunimui demonstravo Gudelių gaisrininkai bei veikė putų šou dovanotas mažiesiems bendruomenės narių Daivos ir Gintarės, o aikštelėje prieš sceną sukosi Alinos Kvietkauskienės vadovaujamo MKC vyresniųjų liaudiškų šokių ansamblio „Jotvingis“ poros. Scenoje pakeisdami vieni kitus dainavo ir grojo muzikantai ir atlikėjai iš Gudelių – ansamblis „Gudeliai“ vad. Ona Šovienė, Molėtų – liaudiškos muzikos kapela „Ežerija“ vad. Valė Umbrasienė, kapela iš Kauno „Šaltinis“- vad. Danutė Grigaliūnienė, MKC Daukšių vokalinis ansamblis – vad. Dovilė Bičkauskaitė. Vėliau juos pakeitė jaunimo pamėgtos grupės „Tenoras“ su Indre Kastanavičiene bei „Sirenos“. Beje, apie 20 valandą prasidėjusi ir  bemaž dvi valandas trukusi liūtis kažkiek sutrikdė koncerto ritmą, tačiau žiūrovai sugužėjo į mokyklos patalpas ir iš jų toliau stebėjo kas vyksta scenoje.

Pasak Gudelių seniūno Žydrūno Kruliko, be vietos ūkininkų Antano Blaškevičiaus, Astos ir Laimučio Šeškevičių, Kęstučio Giedraičio, Armutės ir Vido Stanulių, Deimanto Stanulio, Valdo ir Daivos Giedraičių, Mindaugo Kančio, Zito ir Virginijos Steponaičių, Laimučio ir Rasos Motuzų, Kęstučio ir Astos Kazakevičių, taip pat Gudeliuose įsikūrusios parduotuvės „Vigrė“ savininko Alfredo Varnelio, medžiotojų klubo „Šlavanta“ paramos surengti tokią šventę nepavyktų.

Pokalbio metu seniūnas pasidžiaugė, jog nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų šalies ekonomikoje, vis tik  kasmet pavyksta gauti lėšų bent vienos gatvės asfaltavimui seniūnijos teritorijoje. Tuo būdu po truputį gerinama kaimo žmogaus gyvenimo kokybė, nors, žinia, gero per daug nebūna… O kad Gudeliai per pastarąjį laikotarpį tikrai išgražėjo –faktas kurio neužginčysi.

Į Gudelių vasaros šventę su šeima atskubėjęs Marijampolės vicemeras Artūras Visockis, taip pat linkėjo darbštiems šio krašto žmonėms kuo gražesnio gyvenimo, dosnesnio derliaus ir augančių pajamų.

 Vytautas Karsokas

Autoriaus ir Aurimo Bindoko bei Linos Kirkliauskaitės nuotraukos

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE