Žalgiriečių paplūdimio tinklinio varžybose – pergalingas merginos iššūkis vyrams

Per tradicines „Žalgirio“ draugijos paplūdimio tinklinio taurės varžybas Marijampolėje žaidė 35 komandos (moterų – 3 ir vyrų 32) iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Klaipėdos, Jonavos, Lazdijų, Vilkaviškio.

Turnyro vyr. teisėjas, 2015 m. ir 2018 m. Lietuvos čempionas, 31 metų Ovidijus Valinčius teigė, kad komandų gausa parodė, jog jos po karantino buvo ypač pasiilgusios varžybų. Pandemija visus žaidėjus uždarė namuose, todėl dabar visos komandos suvažiavo ypač gerai nusiteikusios ir tryško dideliu noru nugalėti.

Per iškilmingą varžybų atidarymą tinklininkus pasveikino „Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius.

Dviedienas rungtyniauta prieš daugiau nei penkerius metus įrengtose Rygiškių Jono gimnazijos paplūdimio tinklinio aikštelėse, esančiose prie pagrindinio miesto parko ir Šešupės upės.

Moterų varžybos vyko vienoje grupėje, o vyrų – A ir B lygose. A lygos turnyre žaidė labiau profesionalūs sportininkai, baigę sporto mokyklas, o B – mėgėjai.

Lengviausią pergalę pasiekė „Rio“ komandos žaidėjai kaunietis Linas Petravičius ir marijampolietis Matas Navickas, kurie buvo laikomi ryškūs turnyro favoritais ir tai įrodė.  Antrąją vietą užėmusius marijampoliečius Armandą Bielskų ir Audrių Kasparavičių jie nugalėjo be didesnio varžovų pasipriešinimo 2:0.

Treti – marijampolietis Klaidas Šapalas ir jonavietis Arturas Daujotas.

Didžiausio dėmesio susilaukė B lygos varžybos, kur su vyrais žaidė ir viena moteris – kaunietė Viktorija Kukučionytė, atstovavusi „Mix“ komandai.

Ir žaidė ji puikiai: įgijusi daug patirties dalyvaudama Baltijos lygos varžybose, dabar ši pajėgi 176 cm ūgio puolėja su savo porininku, Lazdijų tinklininkų treneriu Martynu Lyniku  tapo nugalėtoja.

Paplūdimio tinklinis

Pora susidarė ekspromtu. Lietuvos A paplūdimio tinklinio lygoje rungtyniaujantis M. Lynikas prieš šį turnyrą neteko savo partnerio, kuris išvyko prie jūros, tad jis sau į porą prisikalbino kaunietę V. Kukučionytę.

Turnyro pradžia Viktorijai ir Martynui suklostė nesėkmingai, jie pralaimėjo pirmąsias rungtynes.

Tačiau pora netrukus susižaidė ir toliau rungtyniavo pergalingai.

„Vyrai žaidė nedžentelmeniškai, jie stengėsi Viktoriją palaužti savo stipriais padavimais, tačiau tinklininkė tuos kamuolius nesunkiai priimdavo ir iš kantrybės vesdavo stipriosios lyties atstovus.

Sportininkė dalyvavo ir moterų turnyre, o po to – vyrų. Krūvis buvo dvigubas, tačiau jį Viktorija puikiai atlaikė ir vyrams niekuo nenusileido – merginai, galbūt, buvo sunkiau atakuoti per aukštesnį vyrų tinklą, tačiau techniniu požiūriu ji ne vieną vyrą lenkė.Paplūdimio tinklinis

Viktorijos pavyzdys rodo, kad, jeigu žmogus nori žaisti, tą gali daryti bet kurioje lygoje. Tik reikia stengtis ir norėti“, – pabrėžė O. Valinčius, kuris yra Marijampolės sporto centro merginų tinklinio treneris bei Mokolų progimnazijos kūno kultūros mokytojas.

Antri B lygoje – praėjusių metų šios grupės varžybų laimėtojai marijampoliečiai Rimas Raziūnas ir Mindaugas Dabulevičius, kurie šiemetiniams nugalėtojams pralaimėjo tik po dramatiškos trijų partijų kovos.

Paskutinė, lemiama partija vyko taškas į tašką, rezultatas ilgai buvo lygus, tačiau Fortūna nusišypsojo „Mix“ komandai -–14:12.

Treti – alytiškiai Gedas Zabita ir Rytis Jakučionis.

Moterų grupėje nugalėjo mamos ir dukros duetas – Violeta Beržinskienė ir Evelina Beržinskaitė, jos laimėjo abu susitikimus.

Paplūdimio tinklinis

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE