Zanavykų muziejuje kvepėjo šviežia duomenėlė

Rugsėjo 10 d. Zanavykų muziejuje įvyko 18-oji, tradicinė, edukacinė duonos šventė „Su savo duona visur rasi suolą”.

Šventę pradėjo Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynukai”, vadovė Dalia Venckienė. Į šventę atvyko ir sveikinimo žodį tarė etnologė, žurnalistė, lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė.

Grūdo kelią susirinkusiam būriui vaikų pristatė Sintautų kultūros centro folkloro ansamblis „Santaka”, vadovė Jūratė Navickienė. Vaikai galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys išbandyti kūlimą spragilais, grūdų niekojimą geldoje, arpavima arpa. O taip – sijojo miltus rėčiu ir grūdo grucę piestoje. „Gulbelės kepyklėlės” tradicinės duonos ir kepinių paslaptimis pasidalino Rima Rauktienė.

Po darbų į žaidimų ratelį susirinkusius kvietė Plokščių daugiafunkcio centro folkloro ansamblis „Vaiguva”, vadovė Asta Grigaitienė. O „rabakse” šokdino šeimyninis Ališauskų kvartetas „Linksmoji šeimynėlė” (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, kanklinkė Aistė Bružaitė, Lietuvos kariuomenės orkestro vyr. dirigentas ir vadovas, birbynininkas Egidijus Ališauskas, mažoji solistė Akvilė Ališauskaitė ir Lukas Ališauskas. Restoranas „Kuchmistrai” susirinkusius dalyvius pavaišino ypatinga, zanavykiška duonos sriuba – duonzupe, kurios receptas atkurtas Zyplių dvaro virtuvėje. Edukacinės šventės metu šiuolaikinę žemės ūkio techniką pristatė Lukšių žemės ūkio bendrovė.

Šventės kolektyvus ir svečius UAB „Gulbelės kepyklėlė” apdovanojo progine, juoda duona, kuri dažnai keliauja ir į užsienį, ne vien kaip kokybiškas, lietuviškas kepinys, bet ir kaip istorinis namų šilumos bei derlingų metų simbolis. Zanavykų muziejus nuoširdžiai DĖKOJA visiems prisidėjusiems ir parėmusiems šią šventę ir tikisi susitikti kitą rudenį edukacinėje duonos šventėje „Su savo duona visur rasi suolą”.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Zanavykų muziejaus informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE