Zanavykų muziejus pristato Adelės Liepos Kaunaitės tapybos darbų parodą

ADELĖ LIEPA KAUNAITĖ. Paroda „Meilės mašina“  

Gimė 1990 metais Vilniuje.  Sulaukus septynerių šeima persikraustė į tėvų gimtinėje esančią sodybą. Čia lankiė Vinco Grybo vidurinę mokyklą (dabar gimnazija), o po kelerių metų ir Šakių meno mokyklą, kur jos tėtis dailininkas Vytautas Kaunas dirbo dailės mokytoju.  2009 metais įstojo Vilniaus dailės akademiją ir monumentaliosios dailės katedroje pasirinko freskos – mozaikos specialybę. Aukščiausiu vertinimu 2013 metais baigusi bakalaurą, nusprendė tęsti studijas ir 2015 metais už tiriamąjį „ Šuns baladė apie meną“ kaip ir už kūrybinį darbą buvo įvertina aukščiausiais balais.

2016 metais buvau priimta į Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekciją.

Šiuo metu esu surengusi virš 20 personalinių tapybos parodų, dalyvavusi apie 30-tyje grupinių parodų bei plenerų (en plein air), simpoziumų Lietuvoje ir užsienyje.

Adelė Liepa Kaunaitė – tapytoja, jaunoji menininkė, pasižyminti originaliu pasaulėvaizdžiu, savitu meniniu braižu.  Ją domina pamatinės vertybės – meilės fenomenas, žmogaus santykis su gamta per mitologinę prizmę, dirbtinumo ir natūralumo apraiškos ir jų priešprieša.

Dailininkės tikslas – sukurti naujo pobūdžio tapybos darbus ir surengti dviejų personalinių parodų ciklą  „Meilės Mašina“ . Pristatymas numatytas Zanavykų muziejuje Lukšiuose (Šakių rajonas,) ir Arkos galerijoje Vilniuje.

“Meilės mašina‘‘ – tapybos ir vaizdinės medžiagos parodų ciklas, sudarytas iš dviejų, vienas kitą papildančių ir tarpusavyje polemizuojančių projektų. Jis bus pristatomas dviejose skirtingose meninėse erdvėse – provincijoje įsikūrusiame Zanavykų muziejuje ir Vilniuje – mūsų sostinėje.

Zanavykų muziejuje parodos koncepcija: “Meilė” –  jausmas, pakylėjantis žmogų iki dieviškumo. “Mašina“ – lakoniškos, mechaniškos, bejausmės būtybės simbolis.  Pavadinimo paradoksalumas įprasmina žmogiškumo idėją ir viltį, kad žmonija netaps mašinomis, o meilė ir kiti jausmai išliks. Rodoma medžiaga atskleis menininkės dvasines būsenas, jausmus  – drovumą apnuoginant širdį, drąsą griaunant sienas tarp žmonių.

Paroda atidaroma  gegužės 16 d. 15 val.  Zanavykų  muziejuje, Beržų g. 3, Tubeliai, Šakių r.

Paroda veiks iki liepos mėnesio.

 

Zanavykų muziejaus informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE