Dažniausiai daromos žmonių klaidos, kurių neišvengus, gali tekti labiau patuštinti piniginę

Šiuolaikinis pasaulis džiugina galimybėmis ne tik gyventi sveikai, tačiau taip pat ir patogiai, taupyti laiką, galiausiai, mėgautis tokiu gyvenimu, kokiu norisi. Aplink mus yra labai daug daiktų ir labai daug paslaugų, procesų, kurie optimizuoja tam tikrus darbus ir gyvenimą padaro kur kas paprastesniu.

Aptarsime kelias dažniausiai žmonių gyvenime daromas klaidas, kurios gali reikalauti papildomų išlaidų. Jas žinant – galėsite gyventi stengiantis jų išvengti.

1.     Netinkamas mikroklimatas namuose.

Gerai gyvenimo kokybei svarbu tokia aplinka, kurioje oras yra toks, kokio reikia Jūsų kūnui. Ir jeigu lauko temperatūros sureguliuoti nepavyks, tai patalpos, žinoma, labai paprasta. Tam reikalingi įrenginiai, pavyzdžiui, šilumos siurbliai, kurie gali atlikti ne tik šildymo, tačiau taip pat ir patalpų vėsinimo funkciją vasaromis.

Kaip netinkamas mikroklimatas namuose gali turėti neigiamų finansinių pasekmių? Paprasčiausiai kai namuose yra per vėsu arba per kaitru – žmogus blogai jaučiasi, dažniausiai skundžiasi sveikatos problemomis, kurių gydymas Jums ilgainiui kainuoja. Taip pat dėl netinkamo mikroklimato gali atsirasti pelėsis, kuris kenkia tiek žmonėms, tiek interjero elementams.

Žinoma, papildomas išlaidos nedžiugina nei vieno, tad geriau iškart rūpintis sistemomis, kurios garantuoja Jūsų organizmui labiausiai tinkamą aplinką.

2.     Asmeninio biudžeto nevedimas.

Kiekvienam verta vesti pajamų bei išlaidų žurnalus, kurie gali padėti kur kas paprasčiau reguliuoti savo finansus.

Svarbiausia, kad yra ne viena mobili programėlė, kuri padeda labai paprastai vesti apskaitą, galiausiai, kai kurios bankinės programėlės tai net daro automatiškai. Svarbiausia sekti išlaidas ir tuo pačiu žiūrėti – kur galima sutaupyti.

Labai dažnai nemažai mėnesį išlaidų skiriama tokiems pirkiniams, kurie nėra reikalingi. Tai dažniausiai „imu čia dabar“ pirkiniai. Pamatant, kiek kiekvieną mėnesį jiems išeina pinigų, dažniausiai pavyksta kontroliuoti tą besaikę pirkimo maniją.

3.     Meniu nesudarymas savaitei.

Jeigu norite išleisti mažiau pinigų maistui – tokiu atveju siūlome sudaryti meniu savaitei, kuriame matyti ne tik konkretūs patiekalai, tačiau taip pat ir detalus maisto produktų sąrašas. Tokiu atveju galėsite kur kas paprasčiau ne tik planuoti valgymus, tačiau taip pat ir išlaidas, kurios yra skirtos maistui.

O kadangi maistas Lietuvoje nėra vienas pigiausių poreikių, natūralu, kad sumažinus jas išlaidas bus galima džiaugtis stabilesniais finansais.

4.     Būsto sandarumo lygis.

Dar viena puiki galimybė sumažinti išlaidas – kuo daugiau dėmesio skirti būsto sandarumui. Vertinti reikia ne patiems „iš akies“, tačiau palikti specialistams, kurie pasirūpins, kad būtų ne tik randamos probleminės vietos, tačiau ir pateikiami patarimai – kaip jas sutvarkyti. Tik tokiu atveju, kai Jūsų būstas tikrai gerai izoliuotas – galima plačiau galvoti apie šildymo sistemas, kurios leis apšildyti namus kuo pigiau.

5.     Tvarkymosi metu – išmetate ko nereikia.

Kadangi šiuo metu gana mėgstamas minimalizmas, natūralu, jog žmonės profilaktiškai persitvarko namus ir stengiasi atsikratyti tų daiktų, kurie jiems nėra reikalingi. Tai yra labai geras įprotis, tačiau atsakingai siūlome peržiūrėti tuos daiktus. Kai kurie tikrai gali būti skirti padavimui, o euras prie euro leis Jums uždirbti. Galiausiai, jeigu turite kur laikyti nereikalingus daiktus – siūlome neskubėti jų išmesti, kadangi ateityje jie, tikėtina, pasitarnaus ir taip pavyks išvengti nereikalingų išlaidų.

Visi šie patarimai labai paprasti, tačiau dažniausiai tik tiek ir tereikia, kad pavyktų gyventi ekonomiškiau. O taupesnis gyvenimas tikrai nereiškia sudėtingesnio gyvenimo. Tai – kur kas patogesnis ir daugeliui malonesnis pasirinkimas.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE