Indaplovės naudojimo ABC

Indaplovė Lietuvoje vis dar yra daug diskusijų sukelianti tema. Vieniems tai – neatsiejama virtuvės dalis, kitiems – keistas prietaisas, kurį „gal ir naudotų per šventes, jei turėtų“. Visgi reikia pripažinti, kad konceptas neplauti indų kaskart pavalgius – išties vilioja. Taigi jei nusprendėte įsigyti indaplovę – sveikiname! Ir kviečiame susipažinti su indams plauti indaplovėse skirtomis priemonėmis.

Indaplovių druska

Plaunant indus rankomis užtenka kempinėlės ir indų ploviklio. Visgi indaplovė indus plauna keliais ciklais, taigi ir plovimo priemonių jai reikia įvairių. Pirmiausia – svarbu pasirūpinti indaplovių druska. Paprasta valgomoji druska čia tikrai netiks. Indaplovių druska yra skirta minkštinti vandenį. Jei druskos nenaudosite, tikėtina, kad indai nebus tobulai išplaunami, ant jų galėsite pastebėti kalkių ar geležies nuosėdų. Druska yra automatiškai normuojama pagal tai, kokio minkštumo vanduo yra jūsų namuose, todėl vieniems 1 kg druskos gali užtekti pusei metų, kiti tą patį kiekį gali sunaudoti per 1 mėn. Druska indaplovei, dažniausiai, yra pilama į talpą indaplovės dugne (viduje), dangtelis, po kuriuo slepiasi druskos talpykla yra žymimas stilizuota „S“ raide su rodyklėmis (angl. „Salt“ – druska).

Indų ploviklis

Svarbiausias ir didžiausiais kiekiais sunaudojamas indaplovės priedas – indų ploviklis. Įprastas indų ploviklis čia netiks, kaip ir skalbimo mašinai netinka milteliai, skirti skalbti rankomis. Indų ploviklis indaplovėms gali būti skystas, miltelių pavidalu arba kapsulių, tablečių. Tiesa, kapsulės ir tabletės dažnai yra reklamuojamos kaip „trys viename“, taigi teoriškai jas naudojant turėtų nereikėti druskos ar skalavimo skysčio, visgi patirtis rodo, kad indai geriausiai yra išplaunami naudojant visas tris priemones. 

Kurią iš šių priemonių pasirinksite jūs – priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. Tabletės ir kapsulės patogios tuo, kad nereikia matuoti plovimo priemonės, nėra rizikos ją išberti ar išpilti ant grindų. Skysta priemonė, dažniausiai, būna pigiausia. Taip pat pasidomėkite indų ploviklio sudėtimi, ekologiškumu, tai ypač svarbu, jei naudojate vietinę kanalizaciją.

Indų ploviklio, turint indaplovę, sunaudosite daugiausia, todėl yra verta mėgstamos ir išbandytos priemonės įsigyti didesnį kiekį tada, kai jai taikoma akcija. Todėl prieš pirkdami indaplovių priemones patikrinkite, ką siūlo „Maxima“ akcijų leidinys ir įsigykite kasdienio naudojimo priemonių pigiau.

Skalavimo skystis

Skalavimo skystis dažnai yra painiojamas su skystu indų plovikliu, todėl parduotuvėje labai svarbu gerai perskaityti etiketę ir įsitikinti, kad tai – skalavimui skirtas produktas. Jis naudojamas paskutinio indaplovės ciklo metu ir yra skirtas švariai, kad neliktų matomų vandens lašų, nuskalauti indus. Jis yra itin svarbus, jei plaunate daug stiklinių indų – taurių, vazų, ledainių ir pan. Skalavimo skystis pilamas į specialią talpą indaplovės durelėse, ji būna pažymėta dušo, lietaus simboliu, žyminčiu skalavimo fazę. Sunaudojamo skalavimo skysčio kiekį galima reguliuoti: dažniausiai prie talpos durelių būna skalė su skaičiaus nuo 1 iki 5, 7 ar 9. Kas ciklą mažindami skalavimo skysčio kiekį galite nustatyti, kurio skaičiaus jums reikia, kad būtų sunaudojama kuo mažiau priemonės, bet indai būtų gerai išplauti.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE