Jaukesnė namų terasa: 4 paprastos idėjos naujajam sezonui

Pavasarį skubama naujinti ne tik namus, bet ir atgyjančias lauko erdves. Rinkoje daugėja gamtos sąlygoms pritaikytų, sumanių dizaino sprendimų, stilingų detalių – nenuostabu, jog drąsiau investuojama ne tik į praktišką, bet ir funkcionalią, patrauklią namo ar buto terasą. Interjero dizaineriai primena apie itin paprastus, daug papildomų išlaidų nereikalaujančius 4 būdus, suteiksiančius lauko oazei platesnę paskirčių įvairovę, daugiau jaukumo.

1. Nedidelės, bet pokytį įnešančios detalės

Nedidelis žingsnis, kuris stipriai keičia pojūtį lauko terasoje – šildantys, praktiškai panaudojami akcentai. Pavyzdžiui, pabodusiems mediniams baldams gyvybės suteiks įvairių spalvų, raštų, dydžių ir tekstūrų pagalvėlės. Kalbant apie tekstilės gaminius, žinoma, ilgi vėsūs vakarai nebeįsivaizduojami be minkšto, didelio audinio – stilingi pledai internetu leidžia:

  1. patogiai peržvelgti katalogus,
  2. išanalizuoti tinkamas medžiagas,
  3. iš anksto apgalvoti galimus derinius.

Nepalikus namų, paprasta įsigyti kone visas reikalingas detales. Beje, į krepšelį dar verta įsidėti kelias skirtingas žvakides, LED lempučių girliandą, neįprastos formos vazą – tokie akcentai kuria atpalaiduojančią, tokio pobūdžio zonose itin geidžiamą bohemišką nuotaiką.

2. Minimalus baldų atnaujinimas

Lauko baldai neretai pritaikyti nenuspėjamoms oro sąlygoms, tad pasirenkamos tvirtos, atsparios drėgmei medžiagos. Dėl šios priežasties tokio tipo baldai ne visuomet asocijuojasi su patogia, ilgesnį laiką pasilikti priverčiančia poilsio zona. Tiesa, sumanias erdves kuriantys ekspertai pastebi, jog būtent tokie gaminiai yra paprasčiausiai atnaujinami: nereikia investuoti į brangų audinių keitimo procesą, užtenka pasiūti dideles sėdėjimo pagalves bei paminkštinimą turinčias atramas. Šiuos nesunkiai pritvirtinsite raišteliais, o juntamas skirtumas – milžiniškas.

3. Organiškų akcentų įvedimas

Grynu oru džiuginanti zona neatsiejama nuo organiškų detalių, natūralių baldų, gaivia žaluma alsuojančių dekoro akcentų. Jei namuose išlaikoma tvarkinga klasikos ar moderni stiliaus linija, čia galima drąsiai eksperimentuoti, panaudoti gamtoje randamus lobius, meistrauti patiems. Egzotiškų, funkcionalių terasų entuziastai skatina pasirūpinti medinėmis knygų lentynomis, medžio plokštės paletėmis – papildomų sėdimų vietų sukūrimui ar gėlių ekspozicijos pakilai. Kalbant apie lapuočius, čia jie ne tik klesti, bet ir kuria nepaprastą, energijos kupiną atmosferą.

4. Grindų danga

Galbūt dar kiek neįprasta, bet vis populiarėjanti praktika – malonia danga kloti ne tik baldus, bet ir terasos grindis. Lauko sąlygoms pritaikyti, nesudėtingai prižiūrimi kilimai suteikia jaukumo, atskiria tam tikras zonas. Tiems, kurie nori neutralios paletės, ramybės, ekspertai pataria ieškoti natūralių pluoštų, pintų audinių ir, priešingai, tiems, kurie siekia bohemiškos nuotaikos – pasitelkti du, tris ar net keturis skirtingų dydžių margintus kilimus. Šis akcentas, kaip ir namuose, turi ne vieną naudingą funkciją, o su medinėmis terasos grindimis kuria neeilinius derinius, kontrastus.

Galima sakyti, kad terasa šiltuoju sezonu tampa antraisiais namais – čia vyksta šeimos pietūs, organizuojami draugų žaidimų vakarai, galiausiai, nėra malonesnės vietos rytinei kavai ar popietės skaitiniams tyloje. Tai lyg dar vienas visavertis kambarys, tad kodėl gi nepasinaudojus patarimais ir nesukūrus išties funkcionalios, stilingos poilsio oazės?

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE