Kaip išmokyti vaikus skaičiuoti?

Ateina laikas, kai vaikas pradeda po truputį mokytis gabumų, be kurių ateityje niekaip neprasivers. Pagrindas yra raidžių ir skaičių pažinimas, kurių dėka bus galima rašyti, skaityti ir skaičiuoti. Tam, kad vaikas nuo pat mažumės suprastų skaičių prasmę, labai svarbu, kad jam tai būtų įdomu, o geriausia, tai galima išreikšti per žaidimų prizmę.

Plastilinas ir krekeriai

Jums reikės sužymėti debesėlius skaičiais ir nupiešti tuščiavidurius lašelius. Vaiko darbas – nuspalvinti t.y. užlipdyti plastilino gabaliukus ant lašelių tokiu skaičiumi, kuris nurodytas ant debesėlio. Galite naudoti skirtingas plastilino spalvas, kad būtų smagiau. Jūsų mažylis ne tik išmoks skaičių eigą, bet ir mokės atpažinti skirtingas spalvas. Žinoma, vietoj plastilino galima naudoti ir paprastus pieštukus, o lašelius nuspalvinti. Šiuo atveju bus lavinamas ne tik dėmesys, bet ir akių, pirštų koordinacija.

Kitas iš būdų – į didelį dubenį suberkite krekerius (gali būti ir kitos birios maisto priemonės, pavyzdžiui: makaronai, pupos, riešutai ir pan.). Šalia išdėliokite mažesnius indelius, o prie jų pridėkite iš popieriaus iškirptus skaičius. Vaikas turi iš didelio dubens išimti tiek krekerių, kiek reikalauja šalia mažesnio dubens esantis skaičius. Galima dėti ir pirštais, bet norint pasunkinti užduotį rinkitės šaukštus, žnypleles.

Nuo kamuoliukų ir boružėlių

Susiraskite kartono lapą ir ant jo suklijuokite butelių kamštelius (pavyzdžiui nuo 1 iki 10). Šalia jų parašykite skaičius. Į didelį dubenį sudėkite minkštus kamuoliukus (arba kitus smulkius daiktus (sagas, pupas, riešutus ir pan.)). Vaiko užduotis yra tokia, jog jis turi smulkius daiktus sudėlioti į butelių kamštelius. Tai galima daryti su pirštais arba su žnyplelėmis.

Iš popieriaus iškirpkite lapų (ar kitos formos) trafaretus, surašykite ir suklijuokite skaičius (šiuos pažymėkite ryškesne spalva). Vaiko užduotis priklijuoti tiek boružių, kiek nurodyta ant lapo trafareto esančiame skaičiuje. Jeigu neturi boruželių, galite naudoti ir kitus lipdukus, paveikslėlius ar iš kartono iškirptomis formomis.

Edukaciniai žaislai labai svarbūs jūsų vaiko raidai, todėl nepraleiskite progos, kuo dažniau užsiimti tokiomis veiklomis, kurios mokytų jūsų vaiką dar jam einant prieš darželį ar pradinę mokyklą!

Ledų pagaliukai ir kaladėlės

Panaudotų ledų pagaliukų neišmeskite, nes juos galima panaudoti skaičiavimui. Ant šių pagaliukų užmaukite įvairiaspalvių plaukų gumyčių. Jų reikia užmauti tiek, kiek nurodo skaičius. Jeigu plaukų gumyčių neturite, galite naudoti ir storesnį siūlą. Norint apsunkinti užduotį, galite vaikui pasiūlyti nurodyti ne tik reikiamą skaičių, bet ir konkrečią spalvą.

Kaladėlės laikomos vienos iš geriausių edukacinių ir lavinamųjų žaidimų vaikams. Todėl skaičiavimui jos taip pat puikiai tinka. Vaiko užduotis yra ant kaladėlės su skaičiuku, užmauti tiek kaladėlių, kiek yra nurodyta skaičiuje. Jeigu neturite kaladėlių su skaičiais juos galite iškirpti iš popieriaus arba pasakyti žodžiu skaičių.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE