Kaip suteikti jaukumo ir užpildyti terasos erdvę tinkamais papuošimais ir baldais?

Pats metas susirūpinti, kaip šiemet įsitaisysite terasoje. Ką atnaujinsite? O gal jau laikas įsigyti naujus lauko baldus? Kaip suteikti terasai paguodos ir ją atnaujinti? Mūsų straipsnyje skaitykite patarimus, į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko baldus. Kokius priedus pasirinkti norint sukurti šiltą ir jaukią aplinką su lauko terasos.

Vasara Lietuvoje neilga. Todėl jei norite kuo ilgiau mėgautis grynu oru patogiai – rekomenduojama įsirengti dengtą terasą su skėčiu nuo saulės

Tai ir lauko baldų privalumas – net ir kokybiškų baldų gamintojai rekomenduoja apsaugoti nuo stipraus lietaus ir nuolatinių saulės spindulių. Kalbant apie kiemo baldus ir vidaus apdailą, praėjusį sezoną matėme, kad mėgstamas baldų dizainas lengvas, daug aksesuarų ir žalumos, geriausias pliusas terasai – įrengtas patogus apšvietimas. Pristatykite kiekvieną aspektą atskirai.

Terasos baldus pagal paskirtį galima suskirstyti į kelias grupes: poilsio ir valgomojo. Pagal dizainą: baldai su poliruoto rotango detalėmis, natūralaus medžio/tikmedžio baldai, metaliniai baldai. Tradicinio poliruoto rotango klasikinių baldų dizainas palaipsniui transformuojamas į ypač patogius modernius baldus. Baldo forma yra lengvesnė ir elegantiškesnė. Daugiausia šviesiai smėlio ir rudų tonų, su juodomis detalėmis. 

Tikmedžio baldai yra klasika ir visada vertingi, prideda prabangos terasai

Tai labai patvari mediena, naudojama lauko baldų gamyboje. Tačiau natūraliai medienai reikia daugiau priežiūros. Ypač stilingo ir šalto minimalistinio dizaino, tikmedžio detalėmis dekoruoti aliuminio baldai. Meistrų asortimente visada rasite lengvų metalinių sulankstomų baldų, kurie yra praktiški ir neužima daug vietos. Paprastai renkami mažiems balkonams arba kai jie nėra dažnai naudojami. 

Lauko baldams gaminti naudojamos ypatingų stiprumo charakteristikų medžiagos: specialus smūgiams atsparus plastikas, stiklo pluoštas ir kt. Rinkitės kokybiškus baldus, kurie tarnaus ilgai. Lauko baldų atnaujinimą geriausia planuoti iš anksto – sezono viduryje, juos galite įsigyti už patrauklesnę kainą nei pradžioje. Jeigu mėgstate laiką leisti patogiai – be aksesuarų neapsieisite. Pastaruosius galima suskirstyti į praktiškus ir jaukią atmosferą kuriančius. Ar vakarojate namų svetainėje, ar lauke – jums reikės pagalbinių staliukų, lentynų, serviravimo vežimėlių su ratukais, o gal net ir virtuvinių darbastalių. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių, kiek praleidžiate laiko lauke ir ką veikiate: nuolat gaminate pietus, vakarienę, ar labiau ilsitės, skaitote, geriate arbatą. Smulkūs interjero aksesuarai, kaip pledai, dekoratyvinės pagalvės, kilimai, žvakidės bei staltiesės – jaukumo elementai ir reikalingi visais atvejais.

Augalai ir žaluma – neatsiejama patogios terasos dalis

Kuo jų daugiau – tuo gražesni ir mielesni tampa namai ir terasos. Atminkite, kad augalai taip pat yra erdvės padalijimo būdas. Pastogė ar terasa bus gražesnė, jei ją sups kabantys ar kiti tinkami augalai. Jei turite gėlių pilną lovelę balkone, taip pat mieliau laiką leisite kad ir nedideliame balkone. Rinkdamiesi augalus pasitarkite su specialistu. Svarbu žinoti, kokie augalai tinka pavėsyje, o kokie – saulėje. Kurias gėles reikia laistyti dažniau, o kurias – rečiau taip pat turite išsiaiškinti.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE