Kalvarijos savivaldybė – be administracijos direktoriaus ir vicemero

Vakar, gruodžio 2-ąją dieną, vyko Kalvarijos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami vos trys, tačiau savivaldai itin svarbūs klausimai. Tarybos nariai susirinko dėl vicemero skyrimo, savivaldybės administracijos direktoriaus atleidimo ir naujo direktoriaus skyrimo.

Vicemero miestas vis dar neturi

Kalvarijos savivaldybė jau du mėnesius dirba be mero pavaduotojo, nuo tada, kai spalio 2-osios dienos, Tarybos sprendimu, iš vicemero pareigų dėl prarasto pasitikėjimo buvo atleistas Kęstutis Bagdanavičiaus. Šiandien į jo vietą Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis pasiūlė teatro „Titnagas“ režisierių Kęstutį Krasnicką. „Kęstutis labai gerai žino ir supranta ne tik žmonių problemas, bet gerai išmano kultūrinį gyvenimą. Jis bus atsakingas už projektų rengimą ir Kalvarijos savivaldybės kultūrą,“ – posėdyje savo iškeltą kandidatą pristatė Meras.

Tiesa, pristatymas Tarybos nariams įspūdžio nepaliko ir slapto balsavimo metu Kęstutis Krasnickas gavo vos 8 balsus, kiti Tarybos nariai nepaėmė balsavimo biuletenių ir balsavime nedalyvavo.

Atleidimo motyvai – iki galo neaiškūs

Karolis Babeckas (Kalvarijos sav. administracijos nuotr.)

Kitas svarbus klausimas – „Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus atleidimas iš pareigų prieš terminą, praradus Kalvarijos savivaldybės tarybos pasitikėjimą“, kurį iškėlė Tarybos narys Juozas Švedas. Prieš slaptą balsavimą V. Plikaitis išreiškė savo pasitikėjimą administracijos direktoriumi Karoliu Babecku ir kvietė Tarybos narius palikti jį ir toliau eiti užimamas pareigas. „Kalvarijoje tikrai vyksta darbai. Matote miesto centrą sutvarkytą, biblioteką baigiamą statyti, informacinį centrą pastatytą – tikrai darbų galima vardinti daug ir jie visi padaryti prie gerbiamo K. Babecko, kuris į tai įdėjo daug pastangų ir darbo,“ – sakė Kalvarijos savivaldybės meras. Tuo tarpu J. Švedas, paklaustas apie motyvus, paskatinusius jį iškelti klausimą dėl K. Babecko atleidimo iš pareigų, savo atsakymą adresavo V. Plikaičiui: „Jūs mūsų susitikime motyvus išsakėte. Gal pakartokite?“.

„Juozas (Švedas – aut. past.) buvo ant manęs supykęs, galbūt net asmeniškai, kad šaltuoju metų periodu – balandžio viduryje, vykdėme trinkelių klojimo darbus. išėjo kaip išėjo, bet matome – labai gerai pavykę darbai, trinkelės šiai dienai neįgriuvusios,“ – galimus atleidimo iniciavimo motyvus aiškino pats K. Babeckas.

Meras nenori daryti klaidų

Kalvarijos savivaldybės Tarybos posėdis

Vis dėl to, slaptas balsavimas nulėmė, kad Kalvarijos savivaldybės administracija liko be direktoriaus. 12-ai Tarybos narių balsavus „už“ K. Babeckas buvo atleistas iš pareigų. Meras V. Plikaitis į jo vietą kandidato kol kas nepateikė. „Šiai dienai dar nesu numatęs, kas galėtų eiti Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas,“ – sakė meras, – „Laiko dar turiu ir noriu rimtai apgalvoti. Nesinorėtų padaryti klaidų, kurias ir šiandien jau atseit kai kas ištaisė“.

Kol savivaldybės meras pateiks naujo direktoriaus kandidatūrą Tarybai, K. Babecko darbus perima administracijos direktoriaus pavaduotoja Odeta Bražinskaitė.

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE