Ko nepatartina naudoti akmens masės plautuvių priežiūroje?

Granitas yra viena populiariausių statybinių medžiagų namams. Šis nuostabus natūralus akmuo naudojamas viskam, pradedant nuo stalviršių, baigiant kriauklėmis, židinių apdailomis ir dar daugiau. Pastaraisiais metais akmens masės plautuvės išpopuliarėjo dėl savo išskirtinio dizaino bei patvarumo. Itin gausų pastarųjų pasirinkimą bei profesionalų konsultacijas išsirenkant plautuvę galite rasti: https://www.laikasnamams.lt/virtuves-iranga/plautuves/akmens-mases-plautuves . Visgi norint, kad kriauklė ilgainiui nepakeistų savo savybių, svarbu išmanyti teisingą priežiūrą.

Naudinga žinoti apie priemones ir būdus palaikyti plautuvę puikios būklės, tačiau dalykų, kurių nereiktų daryti, sąrašas yra neabejotinai svarbesnis.

Abrazyvinės medžiagos

Valydami kriauklę, nenaudokite abrazyvinių medžiagų. Plieninė vata, abrazyviniai šepečiai ir šveitimo pagalvėlės paliks įbrėžimus. Vietoj to, valykite plautuvę minkštomis kempinėmis, kad apsaugotumėte paviršių nepažeistą.

Agresyvios cheminės medžiagos

Agresyvios cheminės medžiagos gali ne tik sugadinti spalvą, tačiau ir negrįžtamai paveikti kriauklės išvaizdą. Vengtinos cheminės medžiagos yra amoniakas, natrio hidroksidas, hidrochloridas ir sieros rūgštis.

Kiti dalykai, kurių patartina vengti:

  • Palikti drėgnas kempines plautuvėje

Dažnas esame linkę palikti šlapias kempines ar šluostes kriauklėje, tačiau svarbu atsikratyti šio ydingo įpročio. Palikus ant plautuvės, drėgnos kempinės palieka vandens žymes ar kalkių nuosėdas. Galų gale, tai ilgainiui Jums atneš daugiau darbo.

  • Naudoti plastikinius dubenius

Virtuvės plautuvėse neretai vienais ar kitais tikslais naudojami plastikiniai dubenys. Po pastaraisiai gali susikaupti smėlio ar kitų kietų nuosėdų. Šios dalelės gali lengvai įbrėžti paviršių, kuomet šiuo daiktu manipuliuojama plautuvėje, todėl plastikiniai dubenys nerekomenduojami.

  • Karštis

Kai kurios plautuvės gali būti pažeistos karščio, tačiau geriausias būdas to išvengti – įsigyti aukštos kokybės kriauklę, turinčią aukštą atsparumui karščiui. Taip pat patartina vengti ant paviršiaus laikyti labai karštus puodus ir keptuves. Jei abejojate kriauklės atsparumu karščiui, pasitarkite su gamintoju.

  • Pažeidimai naudojant aliuminio indus

Kadangi virtuvinės akmens masės plautuvės yra labai tvirtos, tempiant minkštesnius aliuminio indus per kriauklės paviršių, gali atsirasti aliuminio dryžių, todėl to vertėtų vengti.

  • Paliktos maisto dėmės

Tam tikros rūšies maistas bei skysčiai labai lengvai gali nudažyti Jūsų plautuvę, todėl, šiukštu, nepasilikite šių dėmių vėlesniam laikui. Ypač saugokitės vaisių sulčių, arbatos bei kavos dėmių.

Jei nesate tikri – pasitarkite su gamintoju!

Skirtingos plautuvės yra sukurtos atlaikyti skirtingus dalykus, todėl geriausia pasikonsultuoti su gamintoju ar pardavėju, kaip geriausiai prižiūrėti kriauklę.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE