Antradienį Marijampolės „Spindulio“ kino teatre iškilmingai surengtas 2026 metų sezono futbolo klubo „Sūduva“ pristatymo renginys, subūręs gausią miesto ir šalies futbolo bendruomenę, garbingus svečius ir klubo partnerius.
Dar prieš prasidedant oficialiajai programai VIP svečiai buvo pakviesti pasivaišinti, galėjo apžiūrėti klubo iškovotus trofėjus bei įsiamžinti prie fotosienelės – visa tai leido pajusti atsinaujinančio klubo dvasią.

Oficialioji vakaro dalis prasidėjo styginių kvarteto „4Strings“ atliekamu kūriniu „Freed from Desire“, gerai pažįstamu sporto sirgaliams. Renginį vedė renginių ir tinklalaidžių vedėjas Haris Zenkovas, o vakaro programa buvo skirta ne tik naujo sezono pristatymui, bet ir klubo identiteto bei ateities vizijos atskleidimui.

Naujas klubo prezidentas – atsinaujinimo simbolis
2026 metai „Sūduvai“ žymi atsinaujinimo pradžią. Didžiausias pokytis įvyko vadovybėje – ilgametį klubo prezidentą Vidmantą Murauską šiose pareigose pakeitė UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas.

Sveikinimo kalboje naujasis prezidentas džiaugėsi gausia Marijampolės futbolo bendruomene ir pažymėjo, kad pilna salė liudija stiprų miesto ryšį su klubu. Pasak M. Agento, artimiausiais metais bus siekiama dar labiau puoselėti pasididžiavimą „Sūduva“ ir stiprinti klubo identitetą.

Pabrėžta, kad klubo sėkmė visada buvo visos organizacijos nuopelnas – nuo administracijos iki techninio personalo, žaidėjų, trenerių. Klubo prezidentas akcentavo ilgalaikę strategiją: nors aukščiausi apdovanojimai išlieka svarbūs, pagrindinis tikslas yra nuoseklus ir tvarus klubo augimas.

Klubo istorija ir pasiekimai – beveik devyni dešimtmečiai tradicijų
Renginio metu svečiams priminta, kad Marijampolės futbolo istorija skaičiuoja jau devintą dešimtmetį, o „Sūduvos“ vardas klubui suteiktas 1942 metais – būtent ši data laikoma oficialia klubo pradžia.
1975-aisiais „Sūduva“ pirmą kartą iškovojo prizinę vietą šalies čempionate – užėmė trečiąją vietą. Renginyje dalyvavo ir tų laikų liudininkas, buvęs komandos žaidėjas Algimantas Gabrys.

Per savo istoriją klubas sukaupė įspūdingą trofėjų kolekciją: tris kartus tapo Lietuvos čempionu, tris kartus laimėjo LFF taurę, keturis kartus iškovojo Supertaurę.
Vakaro metu demonstruotos ryškiausios klubo akimirkos priminė, kad „Sūduva“ ne kartą privertė nusilenkti ir Europos futbolo elitą, o šias pergales lydėjo pilnos Marijampolės stadiono tribūnos.
Vidmanto Murausko pagerbimas – padėka už 26 metus lyderystės
Vienu emocingiausių renginio momentų tapo ilgamečio klubo prezidento Vidmanto Murausko pagerbimas.
Net 26 metus prie „Sūduvos“ vairo stovėjęs vadovas buvo apdovanotas specialiu, vienetiniu klubo garbės prezidento ženkleliu – simboliniu įvertinimu už išskirtinį indėlį į Marijampolės futbolo augimą ir klubo identiteto formavimą.

Per daugiau nei du dešimtmečius trukusį vadovavimą V. Murauskas tapo viena ryškiausių Lietuvos futbolo figūrų. Jo lyderystės laikotarpiu „Sūduva“ iš regioninio klubo išaugo į vieną stipriausių šalies komandų, reguliariai kovojančią dėl aukščiausių vietų ir sėkmingai reprezentuojančią Lietuvą tarptautiniuose turnyruose. Būtent jo strateginiai sprendimai, nuoseklus organizacijos stiprinimas ir investicijos į klubo infrastruktūrą bei jaunimo ugdymą padėjo sukurti tvirtus pamatus ilgalaikei sėkmei.
V. Murausko vadovavimo metais klubas ne tik pildė trofėjų lentyną, bet ir stiprino ryšį su miesto bendruomene – „Sūduva“ tapo neatsiejama Marijampolės tapatybės dalimi. Daugelis renginyje dalyvavusių svečių pabrėžė, kad būtent jo atsidavimas, principingumas ir gebėjimas suburti profesionalią komandą leido klubui pasiekti aukščiausią lygį.
Pagarbą V. Murauskui išreiškė ir miesto bei futbolo bendruomenės atstovai. Marijampolės meras Povilas Isoda džiaugėsi proga suburti futbolo bendruomenę ir, įvertindamas V. Murausko nuopelnus miestui, įteikė jam Šv. Jurgio – Marijampolės globėjo – ordiną.

Iškilmėse dalyvavęs TOPLYGOS direktorius Vaidotas Zajarskas pabrėžė, kad gražiausias lietuviškas žodis yra „ačiū“, todėl būtent šį žodį skyrė V. Murauskui, išreikšdamas padėką už ilgametį darbą ir nuopelnus futbolui.
Lietuvos futbolo federacijos prezidento Edgaro Stankevičiaus įsaku buvęs klubo vadovas apdovanotas III laipsnio LFF ordinu už nuopelnus futbolui.
Pagerbimo sujaudintas V. Murauskas teigė, kad pasiekimai nebūtų buvę įmanomi be šeimos palaikymo, o atsinaujinančiai „Sūduvai“ palinkėjo skambių pergalių, pabrėžė tikintis, kad klubas ir toliau išliks vieningas, drąsiai priims pokyčius ir išlaikys pergalių kultūrą, kuri buvo kuriama daugelį metų.
Naujas logotipas, identitetas ir stadiono renovacijos planai
Renginyje pristatytas ir naujasis klubo identitetas, kurio pagrindiniu akcentu tapo naujasis, minimalistinio stiliaus klubo logotipas. Jame atsispindi klubo pavadinimas, įkūrimo data, o centre esantys „įdrėskimai“ simbolizuoja svarbią miesto istorijos dalį: Marijampolė dažnai vadinama Kačių miestu – čia įrengtas garsusis Kačių kiemelis, gausu šiam gyvūnui skirtų skulptūrų. Ši simbolika perteikia pagarbą miestui ir siekį kiekvienose rungtynėse kovoti „įsikibus nagais“.

Kartu startavo atnaujinta klubo interneto svetainė ir elektroninė atributikos parduotuvė, kurioje jau galima įsigyti naujausios simbolikos.
Pokyčiai laukia ir klubo infrastruktūros. Pasak prezidento M. Agento, rekonstruojamos Marijampolės futbolo arenos VIP klubo ložės bus pritaikytos ne tik moderniam rungtynių stebėjimui, bet ir įvairiems renginiams.

Planuojama, kad prieš rungtynes čia vyks diskusijos su skirtingų sričių profesionalais, stiprinančios futbolo bendruomenę.
Mecenatų klubas – tiltas tarp futbolo ir miesto bendruomenės
Svarbiu vakaro akcentu tapo „Sūduvos“ Mecenatų klubo paskelbimas. Ši iniciatyva siekia aktyviau įtraukti miesto ir regiono verslo, švietimo bei politikos atstovus į klubo vystymą ir rėmimą.
Šiuo metu klubas vienija apie 40 mecenatų, tačiau organizatoriai ragina bendruomenę ir toliau aktyviai jungtis. Pirmiesiems nariams įteikti simboliniai atributikos rinkiniai, žymintys jų prisidėjimą prie klubo ateities.
Diskusija apie viziją ir artėjantį sezoną
Renginio pabaigoje į sceną pakviesta visa „Sūduvos“ komanda, publikos sutikta gausiais plojimais – dar vienu įrodymu, kad Marijampolėje futbolas užima ypatingą vietą.

Šventę užbaigė diskusija apie klubo viziją, ateitį ir tikslus. Joje dalyvavo prezidentas Mantas Agentas, vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius, komandos kapitonas Aleksandras Živanovičius ir gynėjas Markas Beneta.
D. Vencevičius džiaugėsi, kad komandai pavyko išsaugoti branduolį ir kartu pasipildyti pajėgiais naujokais – tai, anot trenerio, sudarys prielaidas kiekvienose rungtynėse kovoti dėl pergalių.
Dešimtą sezoną klube pradėsiantis kapitonas A. Živanovičius prisiminė savo pirmuosius žingsnius Marijampolėje ir pabrėžė, jog nuosekliai auganti organizacija bei ištikimas sirgalių palaikymas leidžia jam čia jaustis savam.

Penktus metus „Sūduvoje“ rungtyniaujantis M. Beneta teigė, kad tokio masto sezono pristatymo renginys gali tapti sektinu pavyzdžiu ir kitiems Lietuvos klubams.
Klubo atstovai taip pat atkreipė dėmesį, kad artėjantis sezonas turėtų būti kupinas intrigos – ambicijas pelnytai demonstruoja „Kauno Žalgiris“, o iš pagrindų atsinaujina ir Vilniaus „Žalgiris“.
Iškilmingas sezono pristatymas aiškiai parodė, kad „Sūduva“ verčia naują istorijos puslapį: vadovybės pokyčiai, modernėjantis identitetas, infrastruktūros projektai ir stiprėjanti bendruomenė signalizuoja apie klubą, kuris į ateitį žvelgia ambicingai, tačiau remiasi tvirtomis tradicijomis.

