Naujoji prieškario marijampoliečių autobusų stotis pranoko Kauno

Marijampolė. Naujoji miesto halė.

1932 m. šaltiniuose buvo nušviestos Marijampolės autobusų stoties ir halės atidarymo iškilmės.  Praėjusios amžiaus ketvirto dešimtmečio pradžioje mieste dar nebuvo nei kanalizacijos, nei vandentiekio. Tačiau nauji mūriniai namai kilo vienas paskui kitą.

Anot šaltinių, „Didieji Suvalkijos miestai – Marijampolė ir Vilkaviškis šiais metais parodė labai daug rezultatų. Vilkaviškis vasarą atidarė moderniai įrengtą nuosavą elektros stotį ir skerdyklą. Marijampolėje gruodžio 1 d. buvo surengtos naujos miesto autobusų stoties ir halės atidarymo iškilmės.

Marijampolėje autobusų stotis buvo prisiglaudusi pačiame miesto centre, ten kur buvo rinkos. Miesto savivaldybei į pagalbą atėjo Amerikos lietuvių akcinė buveinė. Ji gana palankiomis sąlygomis pastatė naująją stotį.

Antrasis Marijampolės rūpestis buvo pastatyti halę. Anksčiau maisto produktai buvo pardavinėjami antisanitariškom sąlygom. Maistą pardavinėjo rinkose tiesiog iš krepšių. Savivaldybė gavusi paskolą su šituo reikalu susitvarkė. Dabar viešojoje aikštėje pastatyta graži miesto halė.

Į Marijampolę atvyko vidaus reikalų ministras, pulkininkas Rusteika. Prie Marijampolės apskrities sienos ties Mauručiais, vykstančius į iškilmes svečius, sutiko miesto apskrities viršininkas.

Prie naujosios autobusų stoties buvo susirinkusi didelė marijampoliečių minia. Čia buvo ir kariuomenės atstovų, mokyklų vadovai, miesto tarybos nariai. Miesto burmistras Maurukas kreipėsi į atėjusius. Vidaus reikalų ministras pasakė, kad su nauja autobusų stotimi Marijampolė pralenkė Kauną.

Po stoties pašventinimo visi autobusai suvažiavo į vieną kiemą. Iš auto stoties miesto svečiai išvažiavo apžiūrėti naujos miesto pirties, kurią pastatė žydų bendruomenė.

Vietoje senojo Marijampolės „požarnikų“ garažo netrukus iškils nauji miesto savivaldybės rūmai. Apačioje bus įsikūrusi miesto ugniagesių komandos būstinė ir miesto vaistinė. Antrasis aukštas dar tik baigiamas įrengti. Čia ir įsikurs Marijampolės savivaldybės įstaiga.

Marijampolė. Ugniagesių garažas

Po to gausi palyda išvažiavo apžiūrėti naujos miesto halės. Po iškilmių Klimaitės viešbučio salėje buvo pietūs. Čia dalyvavo Suvalkijos miestų burmistrai, Marijampolės įvairių įstaigų vadovai, svečiai iš Kauno, tarybos nariai, visuomenės ir spaudos atstovai. Pietų metu buvo pasakyta daug kalbų.

Marijampolė, pasistačiusi dvi naujas įmones, neturėtų sustoti. Reikia rūpintis įvesti vandentiekį ir kanalizaciją.

1932 m., Marijampolė.

Sūduvos gidas logotipas

Tomas Sušinskas

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE