Šiandien Jungėnuose itin linksmai ir nuotaikingai atšvęstos Užgavėnės – tradicinė žiemos išvijimo ir pavasario kvietimo šventė, subūrusi visą bendruomenę bendram tikslui.
Linksmybės prasidėjo dar ankstyvą rytą, kai spalvingi ir triukšmingi Užgavėnių persirengėliai surengė nuotaikingus vizitus ne tik po pačius Jungėnus, bet ir po visą savivaldybę.

Užsukdami į gyventojų namus, jie su skambiomis dainomis bei energingais šokiais įtraukė žmones į pašėlusius žaidimus ir, kaip diktuoja senieji papročiai, mandagiai paprašė vieno kito skanumyno mainais už gerą nuotaiką.
Pagrindinė šventės dalis vakarop persikėlė prie Jungėnų kultūros namų, kur susirinko gausus būrys Jungėnų kaimo bendruomenės narių bei vietos gyventojų.

Nors oras vakare buvo žvarbus ir niūrus, susirinkusiųjų širdyse geros nuotaikos netrūko.
Aikštėje prie degančio laužo užvirė tikras šurmulys: skambant trankiai muzikai, gyventojai dainomis ir trypiamais šokiais iš visų jėgų ragino žvarbią žiemą galutinai pasitraukti.

Aplink laužą aidėjo juokas ir drąsinantys šūksniai, kuriais buvo bandoma pažadinti sustingusią gamtą.

Visgi žiemos simboliu laikoma Morė pasidavė ne iš karto – ji atkakliai nesitraukė ir lįsti į liepsnojantį laužą atsisakė.

Prireikė nemenkų bendruomenės narių pastangų, garsių dainų ir dar stipresnio trypimo, kol galiausiai Morė atsidūrė ten, kur ir privalo būti – šiltame, tačiau jai pražūtingame lauže.

Šis momentas simbolizavo galutinę pergalę prieš šaltį ir ženklino laiką atkeliauti pavasariui.

Šventinis šurmulys vėliau prasitęsė ir pačiuose kultūros namuose, kur visi susirinkusieji vaišinosi sočiais blynais bei gėrė karštą arbatą.
Šiltai bendraudami jungėniškiai aptarė ne tik šventės akimirkas, bet ir aktualias kasdienybės temas bei seniai neregėtus šios žiemos iššūkius, taip sustiprindami bendruomeniškumo ryšį ir pasitikdami naują sezoną su viltimi bei gera energija.

