Didžiausia Lietuvos verslo bendruomenę vienijanti organizacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), atsižvelgdama į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir iššūkius, su kuriais dėl to susiduria verslo bendruomenė, steigia naują komitetą.
Naujos LPK valdybos posėdyje nutarta siūlyti LPK steigti Gynybos pramonės klausimams skirtą komitetą. Antrajai konfederacijos prezidento kadencijai išrinkto prezidento Vidmanto Janulevičiaus siūlymu, šis naujas komitetas turėtų inicijuoti LPK nariams aktualias diskusijas ir įsitraukti į valstybėje vykstančius su geopolitiniais iššūkiais susijusius procesus.
„Suformavome naują valdybos komandą, dabar nuosekliai plečiame komitetų veiklą. Matome naujus iššūkius ir jau dabar esame aktyviai įsitraukę į svarbių visai Lietuvai sprendimų paieškas, ypač gynybos pramonės ir infrastruktūros srityse. Vasarą skiriame strateginiam susikalibravimui tam, kad naują politinį tiek Lietuvos, tiek visos Europos Sąjungos ciklą pasitiktume tinkamai pasirengę. Lietuvos pramonininkų konfederacijos aktyvumas teikiant siūlymus sprendimų priėmėjams esamomis geopolitinėmis, demografinėmis ir ekonominėmis aplinkybėmis yra labai svarbus. Turime tinkamai įsivertinti savo galimybes ir rimčiausius iššūkius, kad tinkamai atlieptume ir Lietuvos ekonomikos, ir jos saugumo problemas“, – sako LPK prezidentas.
„Pastaraisiais metais Lietuvos pramonininkų konfederacija aktyviai ir savo iniciatyva, ir valdžios institucijų kvietimu, įsitraukia į diskusijas, sprendžiant įvairius saugumo ir gynybos klausimus: nuo finansavimo ir gynybos pramonės plėtros iki mobilizacinės sistemos ir atsparumo suaktyvėjusioms kibernetinėms atakoms. Atsižvelgiant į tai, kad šių klausimų apimtis ir aktualumas artimiausiu metu tik didės, atsirado naujo komiteto poreikis. Tikiuosi, kad aktyvus LPK komitetų pirmininkų ir narių veikimas prisidės prie efektyvių sprendimų paieškos“, – sako V. Janulevičius.
Pasak naująjį gynybos pramonės klausimams skirtą komitetą kuruosiančio LPK viceprezidento Roberto Dargio, svarbu, kad gynybos poreikiams nukreipiamos lėšos būtų panaudojamos efektyviai ir tikslingai.
„Pastaruoju metu vyko aršios diskusijos apie tai, kaip bus finansuojami augantys gynybos poreikiai. Tradiciškai kalbame apie tai, kaip surinkti daugiau pinigų, bet nekalbame apie tai, kokiu būdu tikslingai ir efektyviai juos panaudoti. Šiuo atveju labai svarbu, kad vyktų dialogas su verslu apie mūsų gynybos poreikius ir galimybes reikiamas priemones pasigaminti Lietuvoje. Labai svarbu siekti, kad didesnė šio biudžeto dalis liktų Lietuvos ekonomikoje, kas reikštų ir investicijas į aukštesnės pridėtinės vertės produktų gamybą, ir atskirų sektorių plėtrą, ir naujas darbo vietas ir kt. dalykus“, – sako R. Dargis.
LPK iki šiol veikė 11 komitetų, kuriems vadovauja pirmininkai, įprastai skiriami iš LPK viceprezidentų. Numatoma, kad LPK komitetus kuruos šie LPK Valdybos nariai:
- Agromaisto ir bioekonomikos komitetas – Andrius Pranckevičius;
- Aplinkosaugos ir žiedinės ekonomikos komitetas – Sigitas Paulauskas;
- Darbo ir socialinės politikos, žmogiškųjų išteklių komitetas – Romas Austinskas;
- Ekonomikos ir verslo aplinkos komitetas – Audronė Kuskytė;
- Energetikos ir klimato kaitos komitetas – Žygimantas Vaičiūnas;
- Gynybos pramonės komitetas – Robertas Dargis.
- Inovacijų, mokslinių tyrimų, technologijų komitetas – dr. Monika Paulė;
- Korporatyvinių reikalų ir teisės komitetas – Rolandas Valiūnas;
- Regioninės politikos komitetas – Alvydas Stulpinas;
- Švietimo politikos komitetas – Tomas Prūsas;
- Transporto, infrastruktūros ir logistikos komitetas – Romas Austinskas;
- Užsienio prekybos ir ES reikalų komitetas – Antanas Zabulis;
Su LPK valdybos narių gyvenimo aprašymais galite susipažinti čia.