2019 metų įstaigos veiklos plane buvo numatytas tikslas – inovatyvių pedagoginių praktikų panaudojimas įgyvendinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Vienas šio tikslo uždavinių buvo orientuotis į STEAM ugdymą.
Šio uždavinio įgyvendinimui visus metus buvo sėkmingai vykdomas ilgalaikis įstaigos projektas „Aš mažasis STEAM kūrėjas“, kurio tikslas – ieškoti inovatyvių pedagoginių praktikų taikant STEAM ugdymą. Visus metus vyko įvairios projekto veiklos. Pedagogai siekė susipažinti su STEAM metodikos galimybėmis ikimokyklinėse įstaigose; atskleisti pažangias pedagogines praktikas, ugdymo metodus bei ugdymo priemones integruojant STEAM į ugdymą; organizuoti vaikų ugdymo(si) procesą STEAM metodikos edukacinėse erdvėse. Šio projekto metu buvo teikta paraiška Erasmus+ KA1 projektui „STEAM ikimokykliniame ugdyme“, ir paraiška buvo įvertinta teigiamai. Projekto mobilumams organizuoti skirta 10782 Eur dotacija. (Projekto vykdymo laikotarpis 2019-07-01–2020-08-31). Trys įstaigos pedagogės rugpjūčio mėnesį dalyvavo STEAM kursuose „EESTE[A]M – Early Education STE[A]M“ Atėnuose, kur įgavo labai daug patirties vystant technologinę informacinę STEAM veiklų integraciją ugdymo procese. Parsivežė daug idėjų, praktikų, kuriomis pasidalino įstaigos metodiniame susirinkime. Trys pedagogės atliko darbo stebėjimo vizite Portugalijos, Madeiros mokykloje, iš kur taip pat parsivežė daug idėjų STEAM veiklų įgyvendinimui. Šių metų kovo mėnesį dvi pedagogės vyks į Islandiją susipažinti su STEAM praktikomis privačioje mokykloje-darželyje.
Nuo 2019 metų spalio 1 dienos įstaiga įgyvendina dar vieną Erasmus+ projektą „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“, kurio veiklos taip pat siejamos su STEAM praktikomis. (Laikotarpis: 2019 spalio 1 d.–2021 rugsėjo 31 d., skirtas finansavimas 18204 Eur) Projekto partneriai iš Slovėnijos (darželis VRTEC HRASTNIK), Turkijos (darželis MELAHAT KIVANC ANAOKULU), Graikijos (darželis NIPIAGOGEIO DREPANOU) ir Bulgarijos (darželis CDG „SLANCE”) lapkričio 4-8 dienomis dalyvavo projekto keturių dienų mokymuose mūsų įstaigoje, kur mūsų įstaigos bendruomenė dalinos patirtimi apie STEAM ugdymo integravimą į ugdymo procesą. Įsigijome daug inovatyvių priemonių, jas naudojame ugdyme ir savo patirtį skleisti ketiname 2020 metų kovo mėnesį organizuodami seminarą rajono pedagogams.
Įstaigos pedagogams parengta pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programa ir vestas seminaras praktikumas „Į STEAM orientuotas ikimokyklinis ugdymas“ (2019-04-02). Seminaro lektorės mūsų įstaigos pedagogės ir kolegės iš Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos.
Dalyvavome respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“ darbų parodoje (org. Vilniaus l.-d. „Sadutė“) bei respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinėje laboratorijoje „Obuolys ir jo draugai“ darbų parodoje (org. Vilniaus l.-d. „Sadutė“.
Manome, kad šie metai mūsų įstaigai buvo labai produktyvūs STEAM veiklomis ir galime teigti, kad turime patirties STEAM ugdyme ikimokykliniame ugdyme ir tapdami STEAM tinklo narėmis tikrai galime dalintis savo patirtimi su kitomis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigomis.
Kol kas esame vienintelė ugdymo mokykla rajone, tapusi STEAM mokyklų tinklo nare, tačiau tikime, kad tokių mokyklų ateityje bus daugiau. Plačiau apie STEAM mokyklų tinklą.
Direktorės pavaduotoja ugdymui ir STEAM veiklų koordinatorė Dovilė Kazakauskienė