Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
„Stengiamės atsižvelgti į visas verslininkų pastabas, kad pagalba vykdantiesiems individualią veiklą būtų kuo tikslingesnė. Skelbsime naujus kvietimus gauti paramą, pagal kuriuos bus skiriamos kompensacijos nuomos sąnaudoms padengti ir subsidijos iki šiol jų negavusiems asmenims veiklos likvidumui palaikyti. Tam numatėme daugiau kaip 14 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pagal pakeistą priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ koncepciją, individualiai dirbantiems asmenims bus kompensuojama iki 70 procentų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų, patirtų nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., tačiau ne daugiau kaip 20 tūkst. eurų.
Parama likvidumui palaikyti individualiai dirbantiems pagal pažymą asmenims bus susieta su 2019 m. apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiems pagal verslo liudijimą asmenims – su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma. Parama sieks 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų.
Paramą galės gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimas šiemet turi būti registruoti ne trumpiau kaip 3 mėnesius, pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršyti 12, o per 2020 m. gautos metinės apmokestinamosios pajamos – neviršyti 36 minimalių algų.
Pagal atnaujintą tvarką paramos veiklos likvidumui palaikyti besikreipiantiems individualią veiklą pagal pažymą vykdantiems asmenims panaikinamas reikalavimas nebūti išregistravus veiklos iki karantino paskelbimo (iki 2020 m. lapkričio 6 d. imtinai).
Kompensacijoms daliai pastoviųjų išlaidų padengti numatyta 12 mln. eurų, o veiklos likvidumui palaikyti – 2,4 mln. eurų.
LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.