Penktadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje nagrinėtos itin žiauraus bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo aplinkybės. Šioje byloje buvo teisiami du Marijampolės rajono gyventojai.
25 metų A. I. buvo teisiamas už tai, kad 2017 m. sausio mėn. P. G. name Marijampolės rajone, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto su bejėgiškos būklės dėl sunkaus girtumo (kraujyje nustatyta 4,34 promilės etilo alkoholio) nukentėjusiuoju metu, tyčia pargriovė jį ant karštos krosnies ir sudavė jam rankomis bei metaliniu žarstekliu ne mažiau kaip 33 smūgius į galvą ir kitas kūno vietas, taip sukeldamas nukentėjusiajam itin didelį skausmą ir kančias. Nuo trauminio šoko nukentėjusysis įvykio vietoje mirė. Ketindamas paslėpti nusikaltimą, A. I. rankiniu pjūklu atidalino nužudytojo kai kurias kūno dalis ir, tos pačios dienos vakarą automobiliu nuvežęs į kitą kaimą, įmetė jas į pievoje esantį betoninį drenažo šulinį, o patį kūną – į melioracijos griovį.
49-erių P. G. kaltintas tuo, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, padėjo A. I. paslėpti šio nužudymo pėdsakus bei slėpė šią padarytą nusikalstamą veiką.
Kaltinamasis A. I. teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino visiškai, tačiau teigė visų nusikaltimo aplinkybių paaiškinti negalintis, nes neprisimena, o dėl išgerto alkoholio kiekio nesuvokė, jog muša būtent nukentėjusįjį – jam atrodė, kad kovoja su „kažkokiais velniais“. Sunkiai įvykius atsimenantis teigė ir kaltinamasis P. G., nes iki įvykio apie 7–9 mėnesius vartojo alkoholį. Jis savo kaltės nepripažino.
Visgi teismas nustatė, kad kaltinamasis A. I. suvokė savo smurtinių veiksmų pobūdį, o savo veiksmų padariniams buvo abejingas – girdėdamas kaip nukentėjusysis, dar būdamas gyvas, kvėpuoja, toliau vartojo alkoholį nesistengdamas kaip nors jam padėti. Bylos duomenimis neginčijamai nustatyta ir tai, kad P. G. matė daromą nusikalimą, matė nužudytojo kūno dalis, taigi neabejotinai suprato, jog vyriškis nužudytas, be to, nors ir iš anksto nepažadėjęs, atliko veiksmus, kuriais buvo slepiamas nužudytojo kūnas.
Remdamasis byloje surinktais ir ištirtais įrodymais, teismas abu Marijampolės rajono gyventojus pripažino kaltais. A. I. teismas skyrė 14 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę, o subendrinęs su ankstesniu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu paskirta bausme – 17 metų laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose. Iš A. I. priteistas ir 213 Eur turtinės bei 50 000 Eur neturtinės žalos atlyginimas keturiems nukentėjusiesiems. G. P. nuteistas 1,5 metų laisvės apribojimo, skiriant įpareigojimą pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje ir uždraudžiant lankytis vietose, kur viešai vartojamas alkoholis.
Kauno apygardos teismo informacija