Tiek darbe, tiek namuose interneto ryšio stabilumas yra labai svarbus. Visi žino tą įkyrų jausmą, kai internetas užstringa, rodos, pačiu svarbiausiu momentu. Dėl to kaltas gali būti ir tiekėjas, ir jūsų naudojama įranga, ir storos pastato sienos. Daugeliu atveju problemą išspręsti padeda WIFI stiprintuvas, tačiau ne visi žino apie šio įrenginio funkciją ir naudą.
Kas gali trikdyti ryšio stabilumą?
Iš tikrųjų priežasčių gali būti daug ir gana įvairių, tačiau šiame straipsnyje aptarsime tik dažniausiai pasitaikančias. Viena dažniausių problemų yra gelžbetonio konstrukcijos sienose, kurios iškraipo signalą ir lemia trikdžius. Dėl to WIFI aprėptis yra prasta didesnio ploto arba į mažas suskirstytose patalpose. Tokiu atveju WIFI stiprintuvas gali būti labai efektyvus, tačiau atsižvelgiant į patalpų specifiką gali prireikti net ir ne vieno tokio įrenginio.
Vis dėlto prieš skubėdami pirkti stiprintuvo, pamėginkite pakeisti turimo maršrutizatoriaus vietą. Idealu jį satyti kuo arčiau patalpų centro, vidutiniame aukštyje. Jei susiduriate su sunkumais ieškant tinkamos vietos, pasinaudokite specialiomis programėlėmis, jų galite atsisiųsti į savo išmanųjį telefoną.
Kam naudojamas WIFI stiprintuvas?
Kaip sufleruoja pavadinimas, WIFI stiprintuvas yra naudojamas signalui sustiprinti. Šio įrenginio paprastai prireikia didesnio ploto patalpose, kai reikia pagerinti WIFI ryšio kokybę. Tokio stiprintuvo veikimo principas yra pagrįstas tinklo kartotuvo principu: iš maršrutizatoriaus gautą signalą stiprintuvas sustiprina ir persiunčia toliau. Kiek toli sklis signalas, priklauso nuo to, kokio galingumo yra WIFI stiprintuvas, todėl pirkdami tokią įrangą atidžiai pasidomėkite parametrais.
Pats WIFI stiprintuvo naudojimo principas yra labai paprastas, tačiau prieš perkant įrenginį, reikėtų pasitarti su specialistais. Jei išsirinksite mažo pralaidumo stiprintuvą, norimo efekto galite ir nesulaukti. Iš esmės WIFI stiprintuvas gali būti naudojamas bet kokiose patalpose – namuose, darbe – ir padeda išvengti interneto ryšio trikdžių.
WIFI stiprintuvas veikia keliais aspektais. Visų pirma, jis pagerina ryšio stabilumą net ir tose vietose, kurios yra toliau nuo maršrutizatoriaus. Dėl to itin naudinga šį įrenginį naudoti didesnėse patalpose, kur nepakanka maršrutizatoriaus skleidžiamo signalo. WIFI stiprintuvas taip pat sustiprina ryšį, todėl jį mažiau veikia aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, aplink esantys prietaisai, sienos ar lubos.
Kaip naudoti WIFI stiprintuvą?
WIFI stiprintuvas yra naudojamas labai paprastai. Jį reikia įjungti į elektros tinklą ir sukonfigūruoti. Tam pakaks paskaityti instrukciją, čia tikrai nereikia specialių kompiuterijos žinių.
Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį į saugumo rekomendacijas, nes toks įrenginys kaip WIFI stiprintuvas gali tapti silpnąja jūsų namų ar darbo tinklo grandimi, landa sukčiams. Apsaugoti savo įrenginius nuo duomenų vagystės pasinaudojant WIFI stiprintuvu, ir garantuoti ryšio privatumą galite tinkamai sukonfigūravę saugumo nustatymus. Neignoruokite rekomendacijų ir būtinai apsaugokite WIFI stiprintuvą patikimu slaptažodžiu.